18.07.2014. 23:36
Pašreizējais kopvērtējuma līderis itālis Vinčenco Nibali no «Astana» komandas piektdien kļuva par prestižā daudzdienu velobrauciena «Tour de France» 13.posma uzvarētāju, gūstot savu trešo panākumu šīgada sacensībās.

Nibali 197 kilometrus garo kalnaino posmu pievarēja piecās stundās 12 minūtēs un 29 sekundēs, par desmit sekundēm apsteidzot Rafalu Majku no Polijas («Tinkoff-Saxo»). Vēl par sekundi atpalika čehs Leopolds Konigs («Netapp-Endura»).

Līdzšinējais Nibali tuvākais sekotājs kopvērtējumā Ričijs Porte no Austrālijas («Sky») pēdējā posma kāpumā strauji atpalika, kas ļāvis itālim nostiprināt savas pozīcijas kopvērtējumā. Viņa tuvākais sekotājs tagad ir spānis Alehandro Valverde («Movistar»), kurš Nibali piektdien zaudēja 50 sekundes un bija ceturtais.

Tikmēr latvietis Gatis Smukulis no «Katjuša» komandas smago posmu noslēdza starp atpalicējiem, ieņemot 148.vietu 173 sportistu konkurencē. Viņš finišēja grupā, kas uzvarētājam zaudēja 38 minūtes un 38 sekundes.

Velobrauciena kopvērtējumā Nibali apsteidz Valverdi par trim minūtēm un 37 sekundēm, bet trešais ir Romēns Bardē no Francijas («AG2R La Mondiale»), kurš līderim zaudēja četras minūtes un 24 sekundes.

Savukārt Smukulis kopvērtējumā atrodas 119.vietā, no Nibali atpaliekot par divām stundām 15 minūtēm un 17 sekundēm.

Smukulis «Tour de France» sacīkstēs piedalās otro gadu pēc kārtas. Viņš ir sestais Latvijas riteņbraucējs, kurš startē slavenajās sacensībās. Pērn Smukulis bija pirmais Latvijas sportists kopš 2003.gada, kurš piedalījās «Tour de France», ieņemot 119.vietu noslēguma kopvērtējumā. Pirms viņa kā pēdējais no latviešiem prestižajās sacensībās bija piedalījies Romāns Vainšteins.

Pērn par sacensību uzvarētāju kļuva Lielbritānijas riteņbraucējs Kristofers Frūme no «Sky» vienības, kurš šogad pēc piektajā posmā piedzīvota kritiena no velobrauciena izstājās.

«Tour de France» velobrauciens risināsies līdz 27.jūlijam, sacīkstēm startējot Lielbritānijas pilsētā Līdsā, bet noslēdzoties Parīzē. Prestižās sacīkstes šogad risināsies 101.reizi.