01.11.2017. 07:41

2015. gadā ar trešo numuru draftētais Džalils Okafors savu NBA karjeru sāka ļoti daudzsološi, taču arī iekūlās pāris skandālos ārpus basketbola un guva traumu, kuras dēļ izlaida sezonas beigas. Debijas sezonā viņš izcēlās ar 17.5 punktiem, kas bija otrs labākais rādītājs starp debitantiem, arī vairāk par Kristapa Porziņģa (14.3 punkti) tosezon iespēto. Taču šobrīd tieši pēc Okafora draftētais Porziņģis Ņujorkā regulāri met 30 punktus spēlē, kamēr „76ers” izvēlējusies neizmantot iespēju pagarināt līgumu ar Okaforu uz ceturto debitanta līguma gadu.

Pagājušajā sezonā Okafora pienesums komandā bija krietni mazāks Džoela Embīda atgriešanās dēļ, taču arī Embīds traumu dēļ spēlēja maz, un Okafors 33 reizes devās sākumsastāvā un vidēji guva 11.8 punktus. Filadelfija turklāt izvēlējās aizmainīt citu jauno centru Nerlensu Noelu, bet šosezon tāds liktenis, visticamāk, sagaida arī Okaforu.

„76ers” šobrīd sastāvā ir beidzot (vismaz uz laiku) ar savām traumām galā tikušais Embīds, cits pagājušās sezonas spožais debitants Dario Šaričs un šosezon spilgti debitējušais Bens Simonss, kuri visi spēlētāju rotācijā ir pārliecinoši priekšā Okaforam. „76ers” to arī nodemonstrējusi, pagarinot līgumus uz gadu ar Simonsu, Šariču, Timotē Luvavu-Kabaro un Džastinu Andersonu.

Okaforam 2018./19. gada sezonā būtu pienākušies 6.3 miljoni dolāru, bet nu viņš kļuvis par vienu no tikai trim spēlētājiem NBA drafta trijniekā, ar kuru komanda nav vēlējusies pagarināt debitanta līgumu. Tāds pats liktenis pēdējos gados sagaidīja Entoniju Benetu un Hašīmu Tabītu, attiecīgi 2013. gada pirmo numuru un 2009. gada otro numuru.

Debitanta līguma ceturto gadu nespēlēs arī horvāts Mario Hezonja, kuru pirms diviem gadiem draftēja ar piekto numuru, tieši pēc Porziņģa. 22 gadus vecais Hezonja nākamajā sezonā būtu saņēmis 5.2 miljonus dolāru un jau labu laiku tiek piesaukts maiņu darījumu baumās. Hezonja NBA aizvadījis 150 spēles, vidēji gūstot 5.5 punktus.

Par sliktu Hezonjas līgumam nospēlēja arī fakts, ka Orlando klubā mainījusies vadība, un par sadarbību ar viņu lēma kluba prezidents Džefs Veltmans, kurš šo drafta izvēli neveica. Veltmans bijis piesardzīgs arī par citiem kluba jaunajiem spēlētājiem, kuri pilnībā cerības uz sevi nav attaisnojuši.

Taču Hezonjam šī „Magic” rīcība var arī izrādīties laba iespēja – bez nākamās sezonas piecu miljonu līguma kabatā viņš varētu būt daudz pievilcīgāks kādai citai komandai darījuma veikšanai, un Hezonja un viņa aģents, kā vēsta ASV mediji, būtu priecīgi par apstākļu maiņu, jo Orlando sastāvā arī šosezon viņš ir starp otrā viļņa rezervistiem, tiekot pie maza spēles laika.

Gan Hezonja, gan Okafors nākamvasar kļūs par neierobežotajiem brīvajiem aģentiem, kamēr Porziņģis, ar kuru „Knicks” nešaubīgi pagarināja sadarbību arī uz debitanta līguma ceturto gadu, varēs noslēgt jaunu līgumu, kas gan sāksies spēkā no aiznākamās sezonas.

Izmantotie resursi:The official site of the NBA | NBA.comESPN: The Worldwide Leader in SportsKušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties