31.05.2015. 20:33
Uzvaru «Giro d' Italia» 98.daudzdienu velobrauciena kopvērtējumā svētdien izcīnīja spāņu riteņbraucējs Alberto Kontadors no «Tinkoff - Saxo» vienības.

• «Rietumu-Delfin» komandas braucējs Neilands uzvar Rīgas velomaratonā šodien

Uzvaru pēdējā posmā izcīnīja beļģis Iljo Keise («Etixx - Quick Step»), kurš 185 kilometrus garo distanci veica četrās stundās, 18 minūtēs un 37 sekundēs.

Otrajā vietā ar tādu pašu laiku finišēja austrālietis Lūks Darbridžs no «Orica-GreenEdge» komandas, bet kā trešais finišēja Latvijas riteņbraucēja Alekseja Saramotina pārstāvētās IAM vienības braucējs vācietis Rodžers Klūge, kurš no uzvarētāja atpalika par deviņām sekundēm.

Klūge finišēja 40 sportistu lielas grupas galvgalī, bet Saramotins ar tādu pašu rezultātu kā komandas biedram tika klasificēts 32.pozīcijā. Tikmēr Kontadors finišēja 18 sekundes aiz uzvarētāja, ar ko pietika, lai triumfētu sacensību kopvērtējumā.

Kopumā 21 sacensību posmu spānis veica 88 stundās, 22 minūtēs un 25 sekundēs. Otro vietu velobraucienā izcīnīja «Astana» vienības itāļu braucējs Fabio Aru, kurš no Kontadora atpalika par minūti un 53 sekundēm, bet trešo vietu ieņēma spānis Mikels Landa («Astana»), kurš savam tautietim zaudēja trīs minūtes un piecas sekundes.

Tikmēr Saramotins velobraucienu noslēdza 161.pozīcijā, no Kontadora atpaliekot par sešām stundām un 22 sekundēm. Daudzdienu velobrauciena visus posmus pievarēja 163 sportisti.

Līdz ar panākumu Kontadors kļuva arī par otro riteņbraucēju pasaulē, kuram izdevies izcīnīt pa divām uzvarām lielajos daudzdienu velobraucienos - «Giro d'Italia», «Tour de France» un «Vuelta Espana». Līdz šim tas pa spēkam bijis tikai francūzim Bernāram Hino.

Pērn par «Giro d'Italia» uzvarētāju kļuva Kolumbijas riteņbraucējs Nairo Kvintana, kurš šogad sacensībās nepiedalās.

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230