24.11.2014. 23:53
Latvijas spēka sportists Konstantīns Konstantinovs Austrālijā notiekošajās GPA federācijas rīkotajās sacensībās svaru stieņa vilkmē spēja pacelts 400 kg, taču ar to izrādījās par maz, lai iekļūtu triju labāko sportistu pulkā.

Konstantīns Konstantinovs, kurš pārstāv Latviju, ir viens no pasaules labākajiem atlētiem vilkmes vingrinājumā, viņa labākais rādītājs bez ekipējuma vilkmē, turklāt arī bez jostas, ir 426 kg (tas ir Pasaules rekords), ar jostu – 400 kg. Tieši tik viņš pacēla arī Sidnejā notiekošajā spēka sporta festivālā, ko rīko Globālā pauerliftinga alianse (GPA).

Tiesa, ar to šoreiz bija par maz, jo konkurence bija patiesi ļoti iespaidīga. Pirmo vietu ieguva islandietis Bendikts Magnusons (Pasaules rekordists šajā kustībā), kurš izvilka 420 kg. Otrajā vietā ierindojās Endijs Boltons no ASV, kurš apstājās pie 417.5 kg rezultāta, bet trijnieku noslēdza ne mazāk leģendārais Krievijas sportists Mihails Kokļejevs, kurš šoreiz pacēla 410 kg. Mūsu sportists ierindojās ceturtajā vietā.

Piektajā vietā, tiekot galā ar desmit kilogramus vieglāku stieni nekā Konstantinovs, bija Kirils Saričevs, bet Andrejs Malaničevs, kurš gan ir pazīstams kā viens no pasaules labākajiem sportistiem pietupienos ar stieni, tika galā vien ar 300 kg.

Bez vilkmes vingrinājuma šajās sacensībās notika arī citi starti, kuros piedalījās ne mazāk ievērojami spēka sporta pārstāvji. Tā pauerliftinga dzīvās leģendas statusā esošais Eds Koens 51 gada vecumā bez ceļgalu saitēm pietupās ar 300 kg smagu stieni, bet jau pieminētais Saričevs savā labākajā vingrinājumā, stieņa spiešanā guļus, tika galā ar 315 kg.

Augstvērtīgu rezultātu uzrādīja arī 110 kg smagais Dens Grīns, kurš 373 kg pieveica pietupienos, 238 kg pievarēja spiešanā, bet vilkmē pacēla 370 kg, kas summā deva 981 kilogramu.

Izmantotie resursi:GPA World Powerlifting Championships 2014Powerlifting Watch | Covering the World of...Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana
FTA
Reģistrēties