13.01.2016. 11:30
"Africa Eco Race" sacensībās, kas notiek vēsturiskā Dakaras rallija norises vietā Āfrikā, šogad piedalījās un uzvaru savā klasē svinēja latviešu komandas "RE Autoclub" ekipāža A.Terentjevs/A.Berkuts no Krievijas ("Ford Raptor F150 SVT"), kuriem 20. vieta absolūti un pirmā T2 klasē.

"Africa Eco Race" sacensību 12 ātrumposmi norisinājās no 29.decembra līdz 10.janvārim, ar 5978 km kopējo distanci un 3750 km garu ātrumposmu. Sportisti veica 12 ātrumposmus Marokas, Mauritānijas un Senegālas bezceļos.

Kopumā auto ieskaitē bija reģistrētas 39 ekipāžas, tostarp septiņas ar smagajām mašīnām.

Jau pašā "Africa Eco Race" rallijreida pirmajā posmā, kas otrdien norisinājās Marokas teritorijā Terentjevs izcīnija līderpozīciju T2 klasē, taču kopvērtējumā – 19.pozīciju.

313 kilometrus garajā otrajā ātrumposmā no Jorf El Hamamas uz Tangouniti A.Terentjevs atkrita uz otro vietu T2 grupā un kopvērtējumā zaudēja trīs pozīcijas.

Vecgada pēdējā dienā, 31. decembrī Marokā trešajā posmā A.Terentjevs kopvērtējumā turpināja zaudēt pāris pozīcijas kopvērtējumā un ierindojās 25.vietā.

Taču jaunajam gadam iesākoties 1. janvārī aizvadot 409 kilometrus garu ātrumposmu no Assas uz Remzu El Kebiru, A.Terentjevs 4.ātrumposmā spēja atgūt 5 pozīcijas ieņemot 20. vietu, kā arī pirmo vietu T2 klasē. Pirms sacensību atpūtas dienas, sestdien, 2. janvārī A. Terentjevs izcīnīja augsto 18. vietu, taču pozīciju nesaglabāja, un pēc nākamajām sacensību dienām iekļūst top 20 un ieņem 20.vietu.

Motociklu klasē otro gadu pēc kārtas pārliecinošu uzvaru ieguva pieredzējušais norvēģis Pals Anders Ulevalsters (KTM), kurš pašā sacensību sākumā atrāvās un turpināja dominēt. Otrās vietas ieguvēju Ulevalsters apsteidza par sešām stundām.

Vieglo un smago automašīnu klasē sīvā cīņā cīnījās pirmo trīs vietu ieguvēji. Tikai ar 24 minūšu pārsvaru triumfēja Kazahstānas sportists Kanats Šagirovs, apsteidzot Paskālu Tomasē. Trešajā vietā ierindojās Matjē Seradori. Savukārt smago mašīnu klasē labākie bija Kamaz, kur ekipāža ar Antonu Šibalovu kopvērtējumā ierindojās septītie.

Izmantotie resursi:RE Autoklubs

Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa