13.01.2015. 09:49
Dakaras rallijreida astotajā posmā pirmdien motociklu ieskaitē uzvarēja KTM braucējs Pablo Kvintanilla no Čīles, savukārt kopvērtējuma līderpozīciju pārņēmis spānis Marko Koma no KTM.Kvintanilla 416 kilometrus garo posmu no...

Kvintanilla 416 kilometrus garo posmu no Bolīvijas līdz Čīlei veica divās stundās, 56 minūtēs un 19 sekundēs.

Otrajā vietā ierindojās spānis Huans Pedrero Garsija no Yamaha, kurš no uzvarētāja atpalika 11 sekundes, bet trešais finišēja slovāks Stefans Svitko no KTM, kurš zaudēja 12 sekundes.

Līdzšinējais kopvērtējuma līderis spānis Huans Bareda ar Honda pazaudēja pusotru stundu Čīles smilšu kāpās Klusā okeāna krastā.

Par līderi kopvērtējumā kļuvis pagājušā gada sacensību uzvarētājs Koma, kurš astotajā posmā ieguva 9.vietu.

Pirmdien bija atpūtas dienas vieglo automašīnu ieskaitē, kur kopvērtējuma līderis ir Mini braucējs Nasers Al-Atija no Kataras.

Dakaras rallijreids norisinās 36. reizi, bet septīto gadu pēc kārtas sacensības drošības apsvērumu dēļ notiek Dienvidamerikā. Līdz sacensību finišam 17. janvārī, kad dalībnieki atgriezīsies starta vietā Argentīnas galvaspilsētā Buenosairesā pēc Čīles un Bolīvijas apmeklējuma, paredzēts veikt vairāk nekā 9000 kilometrus.

Latvijas pārstāvji šogad sacensībās nepiedalās. Lielākos panākumus Dakaras rallijreidā sasniedzis motobraucējs Jānis Vinters, kurš 2007. gadā uzvarēja divos posmos un kopvērtējumā sasniedza sesto vietu.