10.09.2013. 23:36
Šodien Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra Eiropas zonas G grupas spēlē Latvijas futbola izlase viesos ar 0:1 piekāpās Grieķijai. Vienīgos vārtus 58. minūtē guva Dimitris Salpingidis.

Salīdzinot ar piektdienas spēli pret Lietuvu, Marians Pahars sākumsastāvā veica četras izmaiņas. Diskvalificēto Artjoma Rudņeva, Valērija Šabalas, kā arī Alana Siņeļņikova (rezervē) vietā sākumsastāvā tika iekļauti laukuma spēlētāji Māris Verpakovskis (100. spēle izlasē!), Aleksandrs Cauņa un Artis Lazdiņš. Tomēr lielākais šoks skāra vārtsargu līniju - Aleksandrs Koliņko aizvietoja Andri Vaņinu, kuram šoreiz bija jāsamierinās ar rezerves vārtsarga lomu. Koliņko pēdējo reizi izlases vārtus sargāja 2010. gada jūnijā Baltijas kausa izcīņā.

Latvieši labi iesāka spēli, saspēlējoties ar īsām piespēlēm, tomēr pirmā reālā iespēja 5. minūtē Grieķijai - ļoti rupja Artūra Zjuzina kļūda savu vārtu tuvumā un Koliņko bija jāglābj pēc Kostas Mitroglu sitiena. Pēc četrām minūtēm vēl viena mūsējo kļūme (šoreiz neveiksmīgi nospēlēja Vladislavs Gabovs, ļaujot aizmukt Giorgosam Samarasam) un atkal Koliņko vārti bija briesmās, taču Dimitris Salpingidis nespēja iekarot vārtus. Nākamā grieķu iespēja pienāca 14. minūtē - pēc mājinieku centrējuma līdz bumbai neaizsniedzās Nauris Bulvītis, un Mitroglu no dažiem metriem netraucēti sita ar galvu, taču brīnumainā kārtā glāba Koliņko!

19. minūtē vēlreiz ar Latvijas aizsardzību izrēķinājās Samarass, skaisti izspēlējot sieniņu un uzsitot - bumba lidoja nedaudz garām tālajam stabam. 26. minūtē pienāca laiks arī Kasparam Gorkšam netikt galā - centrējums, un mūsu kapteiņa priekšā iznira Vasilis Torosidis, bīstami sitot ar galvu (garām). 32. minūtē atkal grieķi veiksmīgi izmantoja centrējumu, un Mitroglu gaisā pārspēja Bulvīti - par laimi, bumba atkal nelidoja mūsu vārtu četrstūrī. Tikai 42. minūtē pirmā iespēja Latvijai - pēc Lazdiņa piespēles Verpakovskis varēja droši rauties vienatnē uz vārtiem, tomēr Māris ar bumbu rīkojās pārāk lēni un uzsist tā arī nepaspēja. Savukārt puslaika pēdējās sekundēs Cauņa izniekoja Zjuzina nopelnītu cerīgu soda sitienu. Lai nu kā, ar veiksmes palīdzību tieši Latvijas izlase bija tā, kas puslaiku laimīgi izturēja - 0:0.

2. puslaiku mūsējie sāka ar pāris cerīgām epizodēm, tomēr 58. minūtē diemžēl Grieķija izvirzījās vadībā. Atkal jau Samarass viegli ar bumbu nokļuva tuvāk vārtiem, acīgi atrada Salpingidi (no kura par tālu bija Maksimenko), kurš aukstasinīgi ieripināja bumbu Koliņko vārtu stūrī (1:0). Pahars veica pāris maiņas, un Latviju aizvien biežāk redzējām uzbrukumā. 71. minūtē labas darbības Jurim Laizānam, un kombinācijas izskaņā Cauņa sita no tīri labas pozīcijas - mazliet garām. Savukārt 81. minūtē bumba mājinieku soda laukumā trāpīja Grieķijas futbolistam pa roku, kas nebija dabiskā stāvoklī - diemžēl islandiešu tiesneša svilpe klusēja. Vēl pēc brīža cits liels lēmums islandiešu tiesneša izpildījumā - Kacuranis ar Ritvaru Ruginu salecās, un mūsu spēlētājs tika noraidīts.

Mazākums, protams, atspēlēšanos apgrūtināja, un tuvāk golam bija Grieķija - Karagunis meta pāri bumbu izgājušajam Koliņko, taču mūsu vārtsargs atkal bija lielisks, tiekot galā. Arī Mitroglu sitienu no dažiem metriem Koliņko atvairīja. Uz maiņu uznākušais Artūrs Karašausks kompensācijas laikā izkārtoja Kacuranim otro dzelteno kartīti un noraidījumu. Mūsējie cīnījās varonīgi, taču punktus tas šoreiz nedeva - zaudējums ar 0:1.

Grieķija - Latvija 1:0 (0:0)Vārti: Salpingidis 58'.Noraidījumi: Kacuranis 90' - Rugins 86'Brīdinājumi: Kacuranis (2) - Verpakovskis.Grieķija: Karnezis, Torosidis, Cavelass (Karagunis 74'), Papastatopuloss, Siovass, Kacuranis, Maniatis, Ninis, Salpingidis (Hristodolopuloss 64'), Samarass (Fetfazidis 88'), Mitroglu.Latvija: Koliņko, Gabovs, Gorkšs, Bulvītis, Maksimenko, Laizāns, Lazdiņš (Siņeļņikovs 61'), Rugins, Zjuzins (Karašausks 68'), Cauņa, Verpakovskis (Rakels 79').Tiesnesis: Kristinns Jakobsons (Islande).