16.01.2015. 08:38
Nacionālajā basketbola līgā (NBA) vakar Londonā Milvokī ''Bucks'' paturpināja Ņujorkas ''Knicks'' zaudējumu sēriju, pieveicot to ar rezultātu 95:79. Divu līgas zvaigžņu duelī rezultatīvāks ar 36 punktiem izrādījās Lebrons Džeimss, bet Kobe Braients atdeva 17 rezultatīvas piespēles, taču pie uzvaras izbraukumā tika Klīvlendas ''Cavaliers''.

NBA jau par tradīciju kļuvusi spēļu aizvadīšana citās valstīs, izņemot komandu mājvietās ASV un Kanādā. Aizvadītajā vasarā pirmssezonas spēles aizvadītas gan Vācijā, gan Turcijā, gan Brazīlijā u.c. Bet Londonā (Anglija) piepildītajā ''O2'' arēnā vakar regulārā turnīra spēli aizvadīja līgas sliktākā komanda Ņujorkas ''Knicks'' (5-36) un Austrumu konferences piektās vietas īpašniece Milvokī ''Bucks'' (21-19). Spēli apmeklēja arī vairākas sporta slavenības (futbolisti Tjerī Anrī, Didjē Drogba, basketbolisti Hakīms Oladžuvons, Dikembe Mutombo, NBA komisārs Adams Silvers).

No sportiskās intrigas skatītāji varēja redzēt maz, jo Milvokī ''Bucks'' jau spēles ievadā, pateicoties Ņujorkas komandas nerealizētiem pirmajiem 10 metieniem, veica 14:0 izrāvienu, bet spēles gaitā pat ieguva 25 punktu pārsvaru (pirms ceturtās ceturtdaļas 82:56), kas ļāva jau savlaicīgi noprast, kura komanda būs spēles uzvarētāja. Londonas skatītāji gan nepalika bez šova, ko sagādāja ''Bucks'' grieķu uzbrucējs Džianis Antetokounmpo, kurš parūpējās par pāris skaistām epizodēm ātro uzbrukumu noslēgumos, bet spēli noslēdza ar 16 punktiem. Kā arī skatītāji varēja vērot ''Knicks'' zvaigznes Karmelo Entonija atgriešanos komandas sastāvā (25 punkti) pēc sešu spēļu izlaišanas (ceļgala savainojums). Dereka Fišera vadītie ņujorkieši ar šo zaudējumu pagarinājuši savu zaudējumu antirekordu, kas tagad ir sasniedzis 16 zaudējumus pēc kārtas.

Vēl vienā aizvadītās nakts spēlē Losandželosā ''Lakers'' (12-28) savā laukumā ar rezultātu 102:109 piekāpās Klīvlendas ''Cavaliers'' (20-20), kurai beidzot izdevies pārtraukt sešu zaudējumu sēriju. Šajā spēlē Kobe Braients vairāk darbojās kā piespēlētājs, jo šajā spēlē viņam izdevās sasniegt karjeras rekordu - 17 rezultatīvas piespēles. Taču līdzīgo cīņas gaitu līdz uzvarai aizveda tieši viesi, kuri komfortablāku pārsvaru ieguva otrajā puslaikā, kuru uzvarēja ar 52:41. Lebrons Džeimss atzīmējās ar 36 punktiem, kamēr Braienta kontā 19 punkti.

Spēle Hjūstonā starp ''Rockets'' (28-12) un Oklahomsitijas ''Thunder'' (18-20) norisinājās pēc līdzīga scenārija, kā spēle Londonā, jo mājinieki jau pirmajā ceturtdaļā spēja gūt 40 punktus, kamēr viesi atbildēja ar 18 punktiem. Lai arī ceturtajā ceturtdaļā pēc Rasela Vestbrūka divpunktu metiena izdevās pietuvoties līdz 10 punktu deficītam (78:88), tomēr Hjūstona ar Džeimsa Hārdena un Džoša Smita pūlēm veica 12:0 izrāvienu, kas deva pārliecinošu uzvaru, kas bija galvenā trenera Kevina Makheila 200. karjeras uzvara. Hārdenam nedaudz pietrūka līdz triple-double (31p., 10 rez. piesp., 9 atl. bumbas), bet 17 punktus pievienoja Trevors Ariza.