15.01.2017. 09:15

Ahilleja cīpslas sāpju dēļ Kristaps Porziņģis palicis malā četrās no pēdējām septiņām "Knicks" spēlēm, turklāt arī vakardienas treniņā piedalījās ierobežotā režīmā, nepiedaloties kontakta spēlē. "Droši vien, ka nē," Porziņģis izteicās Ņujorkas medijiem par savu dalību mačā pret "Raptors". Oficiāli gan viņa statuss joprojām ir uz jautājuma zīmes, tāpat kā par "Knicks" nākamo spēli pirmdienas vakarā 20:00 pēc Latvijas laika pret "Hawks".

Ar Porziņģi vai bez, bet "Knicks" sagaida četru smagu spēļu sērija piecās dienās, kad jātiekās ar četrām Austrumu konferences komandām, kas turnīra tabulā ir augstāk - Toronto, Atlantu, Bostonu un Vašingtonu. Sezonas pirmajā spēlē pret "Raptors" tika ciests zaudējums ar 107:118, Porziņģim toreiz gūstot 21 punktu.

Lai apturētu "Raptors" līderus Kailu Lauriju un Demāru Derouzanu, "Knicks" būs nepieciešami būtiski uzlabojumi aizsardzības spēlē. Iepriekšējā mačā pret "Bulls", kad tika gūta uzvara 104:89, bija redzama kvalitatīvāka spēle, taču nedrīkst aizmirst, ka Čikāgai nespēlēja Džimijs Batlers un Nikola Mirotičs.

Ņujorkas komandā arī netiek lolotas ilūzijas, ka ar vienu spēli problēmas aizsardzības salabotas. Deriks Rouzs pēc vakardienas treniņa intervijā atklāja, ka aicinājis treneri Džefu Hornačeku no spēlētājiem pieprasīt lielāku pašatdevi, spēlējot aizsardzībā.

"Mūsu aizsardzība ir sākums punkts daudzām lietām," sacīja Rouzs. "Teicu trenerim, ka viņam jāpievērš uzmanība aizsardzībai un šajā ziņā jābūt stingram katru dienu. Gandrīz vai iesist mums šo attieksmi galvās līdz brīdim, kad esam noguruši par to klausoties vien. Kas tieši mums nesanāk? Nav tā, ka pie vainas ir viena basketbola sastāvdaļa, tas ir viss kopā - cenšanās, taktika, lēmumu pieņemšana, komunikācija utt."

"Knicks" šosezon ir tikai 25. vietā aizsardzības efektivitātes ziņā, vidēji 100 uzbrukumos ielaižot 107.7 punktus. Vērts izcelt, ka tieši Rouzs, kurš iepriekš divās spēlēs pēc kārtas pēdējās ceturtdaļās tika nosēdināts rezervē, atstājis sliktu efektu uz "Knicks" aizsardzības statistiku. Saskaņā ar ESPN datiem viņš ir 73. vietā 85 regulāri spēlējošo saspēles vadītāju konkurencē "īstajā +/- koeficientā", kas aprēķina, kā mainās komandas sniegums aizsardzībā, spēlētājam esot vai neesot laukumā.

Rouzs pēc bēdīgi slavenās "Pelicans" spēles izlaišanas atgriezās ar 25 un 17 punktiem nākamajās divās spēlēs, taču viņa rezultatīvo piespēļu daudzums joprojām ir viņa zemākais karjerā - vidēji spēlē 4.4 piespēles, kamēr karjeras mērogā Rouzs vidēji spēlē izdarījis 6.1 rezultatīvu piespēli. Tiesa, tas nesis arī citu efektu, proti, Rouzs vēl nekad savā karjerā nav pieļāvis tik maz kļūdu kā kopā ar "Knicks".

Tikmēr "Raptors" problēmas ir nesalīdzināmi mazākas - Toronto zaudējusi piecas no pēdējām deviņām spēlēm, taču tikai neveiksme Fīniksā bija pret vāju komandu. "Raptors" joprojām ir otrajā vietā konferencē, bet Demārs Derouzans ir līgas piektais rezultatīvākais spēlētājs ar 28.2 punktiem vidēji spēlē. Lielisku sezonu aizvada arī saspēles vadītājs Kails Laurijs, kuram 22.4 punkti un 7.2 piespēles vidēji spēlē.

Pret "Knicks" centru Žoakimu Noā šovakar stāsies lietuvietis Jons Valančūns, kurš pēdējās divās spēlēs sametis 32 punktus un savācis 33 atlēkušās bumbas. Valančūns šosezon ir iespaidīgi uzlabojis savu soda metienu precizitāti no 76% pagājušajā sezonā līdz 87% šosezon. Tas ir labākais rādītājs NBA centra spēlētāju konkurencē, bet kopumā no spēlētājiem ar vismaz 2.10m augumu šosezon precīzāk metis tikai Dirks Novickis (90%).

Izmantotie resursi:NBA.comESPN: The Worldwide Leader in Sportsget_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties