12.11.2017. 21:53

Martā Nacionālā basketbola asociācija paziņoja, ka Ņujorkas "Knicks" centrs Žoakims Noā tiek diskvalificēts uz 20 spēlēm par dopinga noteikumu neievērošanu – viņa nodotajās analīzēs tika atrastas aizliegtās vielas. Tobrīd Noā nevarēja spēlēt, un pieņemtais lēmums vēstīja, ka diskvalifikācija stāsies spēkā, kad centrs būs gatavs atgriezties laukumā.

Noā ir izcietis diskvalifikāciju, līdz ar to Ņujorkas "Knicks" vajadzēja atrast vietu sastāvā, vienam basketbolistam kļūstot liekam. Liktenīgā izvēle kritusi uz lietuvieti Mindaugu Kuzminsku, kurš tādējādi palicis bez komandas. Lietuvietis noslēdza divu gadu līgumu, un šī bija pēdējā sezona. Visi trīs miljoni bija garantētā summa.

"Mūsu klubs respektēja Mindaugu. Viņa profesionālisms un darbs treniņos tika novērtēts gan no komandas biedru, gan no treneru puses. Pieņemt lēmumu bija grūti, un novēlam viņam visu to labāko karjeras turpinājumā," sacīja Ņujorkas "Knicks" ģenerālmenedžeris Skots Perijs. Kuzminsks ievietots neaizsargāto spēlētāju sarakstā.

Situācijai tuvu stāvoši avoti vēsta, ka izvēle bija jāizdara starp Kuzminsku un Ramonu Sešonsu. Saspēles vadītājs palicis sastāvā, jo klubs ņēmis vērā Džereta Džeka problēmas ar savainojumiem, kaut ar Sešonsa atlaišanu izdotos ietaupīt 700 tūkstošus dolāru. Kopš Džeks starta pieciniekā nomainīja Sešonsu, Ņujorkas "Knicks" uzvarējusi septiņas no deviņām spēlēm.

Pirms Kuzminska izmešanas Ņujorkas "Knicks" bija 15 spēlētāji ar garantētajiem līgumiem, savukārt Džekam bija līgums, kas nebija garantēts, tomēr atlaist viņu klubs nevarēja saspēles vadītāja nozīmīgās lomas dēļ.

Pagaidām nav skaidrs, vai 32 gadus vecais Noā iekļausies Ņujorkas "Knicks" spēlētāju rotācijā, jo priekšā ir Eness Kanters un Kails O'Kvins. "Neko nevaru ietekmēt, tikai varu gatavoties un būt gatavs," sacīja Noā. "Lai kāda būtu mana loma, pieņemšu to."

Izmantotie resursi:New York Knicks waive Mindaugas Kuzminskas to...

Kuz (minus-1 in 1,016 minutes) was the closest the Knicks had to a player w/ a positive plus-minus last season. They were the only team without one: https://t.co/ofleMkvmlD https://t.co/etuPdnYuvV

— John Schuhmann (@johnschuhmann) November 12, 2017Daugavpils Individuālo sporta veidu skola Kandavas 17, Daugavpils, LV-5401
Titova Jeļena Aerobika, Sporta dejas, Akrabatiskajs Rok-n-Rols
FTA
Reģistrēties