16.10.2016. 14:51

Jelgavnieki sāka maču apņēmīgi un jau pirmajās minūtēs radīja bīstamus momentus pie viesu vārtiem. Septītajā minūtē “Spartaks” pārkāpa noteikumus tieši pretī vārtiem, vien dažus metrus aiz soda laukuma robežas. Brīvsitienu veikt devās vairāki jelgavnieki, bet sitienu veica japāņu leģionārs Nakano – bumba lidoja nedaudz pāri vārtiem. Pāris minūtes vēlāk Grigarāvičs pa kreiso flangu aizmuka no aizsargiem un izdarīja spēcīgu sitienu, taču bumba lidoja tīklā no ārpuses. “Spartaks” vairākkārt spēja pietuvoties mājinieku soda laukumam, tomēr izveidot ko bīstamu nesanāca.

Pēc ilgiem centieniem jelgavniekiem veiksme uzsmaidīja pirmā puslaika izskaņā, izmantojot standartsituāciju. Pēc Mārča Oša sānu auta veikšanas bumba lidoja soda laukumā, tur tā nonāca pie Gļeba Kļuškina, un nesen Latvijas izlasē debitējušais pussargs griezienā sita bumbu kreisajā apakšējā vārtu stūrī – 1:0 “Jelgavas” labā. Kļuškinam tie bija piektie vārti šajā Virslīgas sezonā. Pirmajā puslaikā nekas ievērības cienīgs vairs nenotika, un pēc 45 minūtēm rezultāta tablo vēstīja par mājinieku minimālu vadību.

Otrā puslaika sākumā lieliska iespēja panākt izlīdzinājumu bija Gauračam, kurš soda laukumā uztvēra no kreisā flanga centrēto bumbu, tomēr bumba lidoja nedaudz pāri vārtiem, un rezultāts nemainījās. “Spartaka” pirmo 15 puslaika minūšu iniciatīva beidzās bez rezultāta, un 61. minūtē jau atkal moments tieši pie jūrmalnieku vārtiem. Pāris minūtes vēlāk pēc stūra sitiena Kļuškins ar galvu raidīja bumbu gar vārtiem, tā atsitās pret “Spartaka” aizsargu Pāvelu Mihadjuku un lidoja vārtos – 2:0.

65. minūtē Griagāvičs izrāvās un raidīja spēcīgu sitienu vārtu rāmī, taču Kurakins atvairīja bumbu, bet mirkli vēlāk Laukžemis no kreisās soda laukuma puses sita nedaudz pāri labajam augšējam vārtu stūrim. 75. minūtē Bogdana vietā "Spartaka" sastāvā laukumā nāca uzbrucējs Elvis Stuglis. Doma bija skaidra - pastiprināt uzbrukumu. Gandrīz uzreiz pēc tam pēc Kozlova piespēles no labās malas soda laukuma vidū bumbu uztvēra Kazačoks, pēc kura sitiena jelgavniekus no vārtu zaudējuma glāba Ikstens.

Atlikušajās minūtēs jūrmalnieki vairs nespēja sarīkot nevienu bīstamu momentu pie "Jelgavas" vārtiem, izskaņā vēl jelgavnieku rindās pirmo reizi kopš savainojuma izārstēšanas laukumā atgriezās Abdulajs Diallo, tiekot sagaidīts ar ovācijām, un "Jelgava" svinēja panākumu ar 2:0.

Pēc šī zaudējuma jūrmalnieki, visticamāk, zaudēs turnīra līderes godu, pie kā turējās visas līdzšinējās sezonas garumā, jo "Ventspils" laikā, kad beidzās mačs Jelgavā, bija vadībā Daugavpilī. Savukārt "Jelgava" saasināja cīņu par čempiontitulu.

Vārti: Kļuškins 42’, Mihadjuks 63’ (s.v.)Brīdinājumi: Freimanis 51’ - Bogdans 21’Jelgava: Ikstens, Osipovs, Redjko, Freimanis, Bogdaškins (Kovaļovs 81'), Nakano, Kļuškins, Grigarāvičs (Malašenoks 89'), Perepļotkins (Diallo 90'+2'), Laukžemis, Ošs.Spartaks: Kurakins, Kazeka, Pušjakovs, Ulimbaševs, Bogdans (Stuglis 75'), Gubins, Mihadjuks, Gauračs (Korzāns 83'), Platonovs, Kozlovs, Kazačoks.Galvenais tiesnesis: Andris Treimanis

Naujenes sporta klubs Naujenes sporta klubs Vecstropi, 18.novembra 416, Naujenes p., Daugavpils n., LV-5413