17.10.2015. 16:38
Šodien plst. 14:45 ar intriģējošu cīņu Londonas "White Hart Lane" stadionā, kurā "Tottenham Hotspur" uzņēma "Liverpool", startēja Anglijas Premjerlīgas devītā kārta. Jirgena Klopa debijā liverpūliešu galvenā trenera amatā viesi ļoti agresīvi uzsāka spēli un bija tuvu vārtu guvumam, tomēr nevienai no komandām tā arī vārtus gūt neizdevās, spēlei beidzoties ar neizšķirtu rezultātu 0:0.

Pirms mača visi Premjerlīgas fani ar nepacietību gaidīja, kādu sākumsastāvu un shēmu izvēlēsies Jirgens Klops, īpaši ņemot vērā to, ka "Liverpool" galvenais treneris savainojumu dēļ nevarēja rēķināties ar kapteiņa Džordana Hendersona, kā arī Kristiana Bentekes, Denija Ingsa un Roberto Firmino palīdzību. Turklāt pirms mača pēkšņi izrādījās, ka arī Deniels Staridžs nav spējīgs iziet laukumā kārtējās ceļgala problēmas dēļ. Klops palika uzticīgs sev ierastajai shēmai 4-2-3-1, ar kādu sasniedza lieliskus rezultātus vadot Dortmundes "Borussia", centra uzbrucēja pozīcijā sūtot vienīgo atlikušo opciju - Divoku Origi. Neskatoties uz milzīgajiem robiem sastāvā, "Liverpool" līdzjutēji ar lielu optimismu gaidīja vācu speciālista ieviestās pārmaiņas komandas sniegumā, kaut arī saprotams, ka tik īsā laika posmā fundamentālas izmaiņas spēlē nav iespējams realizēt

Tomēr jau spēles sākumā bija redzams, ka vienu raksturīgo lietu Klops ir paspējis spēlē ieviest, ļoti augstu un blīvu presingu, kas acīmredzami pārsteidza Mourisio Poketino vadīto komandu, kura nespēja izpildīt vairāk par pāris precīzām piespēlēm un tika iespiesta savā zonā. Jautājums tikai palika, vai "Liverpool" spēs sākotnējo pārsvaru realizēt gūtajos vārtos un cik ilgi spēlētāji izturēs šādu augstu tempu. 10. minūtē viesi bija ļoti tuvu pirmā mērķa izpildei, kad pēc stūra sitiena Origi no tuvas distances ar galvu raidīja bumbu pa vārtu pārliktni un pēc haosa vārtu priekšā "Tottenham" spēlētājiem izdevās bumbu izsist ārpus soda laukuma. Mājinieku problēmas laukuma vidusdaļā kļuva būtiskākas 11. minūtē, kad savainojuma dēļ cīņu turpināt nespēja Nasers Čadli, kuru nomainīja 22 gadus jaunais Klintons N'Džī.

Puslaika vidusdaļā liverpūliešu aktīvais presings nedaudz atslāba un arī "Tottenham" beidzot varēja izveidot savus uzbrukumus. 28. minūtē N'Džī bija teicama iespēja izvirzīt mājinieku vadībā, tomēr Simons Minjolē vārtos darbojās izcili. 37. minūtē viesu vārtsargs vēlreiz bija perfekts duelī ar Hariju Keinu, bet atkārtoto Dele Ali sitienu atvairīja Mamadu Sako. Līdz ar to laukuma saimnieki pirmā puslaika otro daļu aizvadīja daudz labāk par pretiniekiem un bija tuvu rezultāta atklāšanai, tomēr pārtraukumā komandas devās rezultāta tablo joprojām rādot nulles. Atgriezušās laukumā abas vienības pirmajās minūtēs darbojās uzmanīgi, vairāk gaidot oponentu kļūmes aizsardzībā, neaizraujoties ar lielu spēku iesaistīšanu uzbrukumos.

Nevarētu teikt, ka pretinieki vairāk uztraucās par iespējamu zaudējumu, cenšoties nosargāt savus vārtus drošībā, tomēr izteikti labas iespējas izcelties otrā puslaika lielāko daļu komandām nebija. Arī galvenais tiesnesis Kreigs Pousons spēlētājiem bija uzstādījis ļoti augstu divcīņu līmeni, necenšoties īpaši skurpulozi vērot katru sadursmes epizodi. Līdz ar to arī bīstamu standartsituāciju pie soda laukuma robežām praktiski nebija, bet tamlīdzīgi līdzvērtīgā mačā tādas varētu izšķirt uzvarētāju. Tikai 84. minūtē kādai no komandām izdevās izveidot reālu iespēju gūt vārtus, kad pēc Kristiana Eriksena piespēles Keins trieca bumbu no soda laukuma robežas, bet Minjolē atkal darbojās droši. 89. minūtē otrā laukuma galā no līdzīga attāluma ar tālšāvienu izcēlās Emre Džans, bet bumba lidoja nedaudz garām mērķim.