18.12.2017. 17:55

Iepriekšējā abu komandu spēle, kā ziņojām, paāja dabas stihijas, sniegputeņa, zīmē, tamdēļ svētdienā paredzēto maču vienībām bija jāizspēlē pirmdien, kad "Saracens" mājvietā, "Allianz Park" laukums bija sagatavots spēlei. Jāpiebilst, ka papildis brīvdiena mājniekiem neko labu nedeva un viņi piekāpās viesiem no Francijas ar 14:46. Turklāt, jāpiebilst, ka neveiksme pirms nedēļas bija sestais kluba zaudējums pēc kārtas, kas noteikti nedarīja godu "Saracens".

Tamdēļ uz Klermonferānu angļu klubs devās ar skaidru mērķi – uzvarēt. Protams, no otras puses, viņi arī saprata, ka tas būs grūti izdarāms, jo pretī, lai arī šosezon vietējā čempionātā viņiem klājas nedaudz sliktāk kā gribētos, stāsies viena no Eiropas labākajām komandām.

Savu apņemšanos londonieši uzreiz arī parādīja, jo jau mača sākumā Ouvens Farels divreiz raidīja vārtos bumbu no soda sitiena situācijas, bet Bens Spensers nogādāja bumbu ieskaites zonā, kas nozīmēja, ka nesagaidot 10 nospēlēto minūšu atzīmi, mājnieki atradās iedzinējos ar 0:13.

Tiesa, tas arī bija viss ko "Saracens" spēja pirmajā puslaikā izdarīt uzbrukumā un līdz lielajam pārtraukumam atlikušajā laikā punktus guva klermonieši, precīzāk, Morgans Para un Skots Spedings, kuri kopīgiem spēkiem, ar četriem precīziem sitieniem, samazināja rezultāta starpību līdz minimumam – 12:13.

Kopumā gan jāsaka, ka spēle bija ļoti sīva un par to liecina ne tikai rezultāta izmaiņas, bet arī abu komandu sniegums uz laukuma un trīs mača laikā parādītās dzeltenās kartītes, jo zaudēt, saprotams, nevēlējās neviens.

Otrā puslaika pirmajās padsmit minūtēs mājnieki guva vēl sešus punktus, jo divreiz precīzs bija Para, taču "Saracens" atbildēja ar Farela soda sitienu un Aleksa Lozovska piezemējumu, atgriežot sev iepriekš pazaudēto vadību.

Tiesa, pēdējais vārds šajā spēlē pienācās mājniekiem un viņi arī otro puslaiku, punktu gūšanas ziņā, noslēdza tāpat kā pirmo, proti, Para guva savu trešo soda sitienu puslaikā, bet punktu mačam, ar precīzu raidījumu vārtos mača 78. minūtē, pielika DĀR dzimušais Francijas izlases spēlētājs Skots Spedings – 24:21.

Līdz ar šo panākumu, Klermona vēl vairāk nostiprinājās savas grupas pirmajā vietā, bet "Saracens", kuriem šis bija septītais zaudējums pēc kārtas (visos turnīros kopumā – Premjerlīgā, Čempionu kausā, Anglivelsas kausā). Līdz šim pēdējo panākumu pēdējo divu gadu Čempionu kausa ieguvēji izcīnīja 28. oktobrī, kad pārspēja Premjerlīgas pastarīti Londonas "Irish" (44:13).

Izmantotie resursi:Home : European Professional Club Rugby (EPCR)