24.01.2015. 09:53
Goldensteitas „Warriors” aizsargs Klejs Tompsons spēlē pret Sakramento „Kings” guva 52 punktus, sekmējot sagrāvi 126:101, turklāt pie reizes uzstādīja NBA rekordu. Trešajā ceturtdaļā viņš guva 37 punktus, ko līdz šim nebija spējis vēl neviens basketbolists.

„Esmu viens no laimīgajiem, kuriem bija iespēja spēlēt kopā ar Maiklu Džordanu, Timu Dankanu, Deividu Robinsonu un citiem,” sacīja „Warriors” treneris Stīvs Kers. „Maikls laukumā veica iespaidīgas lietas, taču nekad neredzēju, ka viņš būtu paveicis ko šādu.”

Un patiešām, ne Maikls Džordans, ne Kobe Braients, ne Vilts Čemberleins nekad nebija vienā ceturtdaļā guvuši vairāk par 31 punktu, bet NBA rekords līdz šai naktij piederēja Karmelo Entonijam un Džordžam Džervinam (33 punkti). Nu tas nonācis Kleja Tompsona rīcībā, kurš šonakt burtiski satrieca „Kings” aizsardzību, trešajā ceturtdaļā trāpot visus 13 metienus no spēles, ieskaitot deviņus tālmetienus, trāpīja arī abus sodiņus, un ceturtdaļu noslēdza ar 37 (!!!) punktiem.

Tas bija par 15 vairāk nekā visai „Kings” komandai, un nekādu lielo pretestību tā izrādīt nespēja arī pēc tam, zaudējot ar 101:126. Tompsons spēli noslēdza ar 52 punktiem nospēlētajās 33 minūtēs, turklāt notikumus neforsēja un spēles pēdējās 10 minūtēs, kad viss jau bija skaidrs, atstāja Tompsonu uz rezervistu soliņa. „Warriors” ar šo uzvaru sasniegusi sezonas viduspunktu un pagaidām ar 35 uzvarām 41 spēlē ir pārliecinoša līgas līdere, turklāt pēdējo 13 spēļu laikā zaudējusi tikai vienreiz.

Par rekordnakti parūpējās arī Atlantas „Hawks”, kura guva 15. uzvaru pēc kārtas (kluba rekords). Šoreiz par tās upuri krita „Thunder”, kuru neglāba ne Kevina Durenta 21 punkts, bet Rasela Vestbruka „double-double” (22 punkti, 11 rezultatīvas piespēles). „Hawks” pārliecinoši uzvarēja cīņā zem groziem, nekļūdīgi uzbruka no soda līnijas, bet rezultatīvākais ar 22 punktiem tās sastāvā bija Pols Milsaps, atnesot uzvaru ar rezultātu 103:93.„Hawks” var lepoties ar bilanci 36-8, turklāt nākamās četras spēles aizvadīs mājās. Tās pretinieki – „Timberwolves”, „Nets”, bez Oldridža palikusī „Trail Blazers” un „76ers” – mudina domāt, ka uzvaru sērija var tikt arī ievērojami pagarināta.

Ar sagrāvi izcēlās arī Klīvlendas „Cavaliers”, kura pirmo puslaiku pret „Hornets” uzvarēja 75:40, bet visā spēlē 129:90. Lebronam Džeimsam 25 punkti un deviņas rezultatīvas piespēles. Savukārt MVP kandidāts Džeimss Hārdens pēdējā sekundē pret „Suns” iemeta izšķirošo uzvaras metienu, pasniedzot „Rockets” panākumu 113:111. Visā spēlē viņam 33 punkti un 10 piespēles, bet traumu guva Dvaits Hovards.

Losandželosas „Lakers” bz Kobes Braienta sastāvā nespēja sagādāt nopietnu pretestību „Spurs”, zaudējot 85:99. Braientam pleca savainojuma dēļ tuvākajā laikā paredzētas vairākas vizītes pie ārstiem un, lai arī tiek plaši spekulēts par viņa sezonas (karjeras?) noslēgumu, pats sportists vai „Lakers” vēl nav paziņojusi paredzēto atlabšanas laiku. Viņa draugs Karmelo Entonijs tikmēr turpina censties atdzīvināt „Knicks”, kura guvusi trešo uzvaru pēc kārtas, ar 113:106 pārspējot „Magic”, bet Čikāgas „Bulls” viesos tika galā ar „Mavericks”. Derikam Rouzam un Džimijam Batleram pa 20 punktiem.