01.09.2012. 17:12
Latvijas sportists Edgars Kļaviņš sestdien ieņēma 13.vietu Londonas paraolimpisko spēļu tāllēkšanas sacensībās F13 medicīnas grupā.

Latvijas sportists aizlēca 5,57 metrus tālu, apsteidzot vienu konkurentu. Kļaviņam tika ieskaitīti mēģinājumi arī 5,29 un 5,27 metru attālumā.

Šīs Kļaviņam ir pirmās paraolimpiskās spēles karjerā.

Savukārt uzvaru izcīnīja Kubas sportists Luiss Felipe Gutjeress, kurš sasniedza jaunu paraolimpisko spēļu rekordu - 7,54 metri.

Reklāma

Šajā Olimpiādē Kļaviņš piedalīsies arī 200 metru skrējienā.

Piektdien Latvijas sportists Aigars Apinis ar jaunu pasaules rekordu triumfēja lodes grūšanas sacensībās apvienotajās «F52/F53» medicīnas grupās, kļūstot par trīskārtēju paraolimpisko spēļu čempionu.

Vēl no latviešiem piektdien Liene Gruzīte ieņēma 12.vietu tāllēkšanas sacensībās apvienotajās «F37/F38» medicīnas grupās, bet jātnieks Rihards Snikus ierindojās devītajā pozīcijā iejādes sacensību pirmajā dienā.

Latviju paraolimpiskajās spēlēs, kas ilgs līdz 9.septembrim, pārstāvēs deviņi sportisti. Paraolimpiskajās spēlēs Londonā par medaļām kopā cīnīsies 4200 atlēti no 166 valstīm.

Latvija paraolimpiskajās spēlēs debitēja 1992.gadā, kad Barselonā startēja divi sportisti, savukārt pirmās medaļas latvieši izcīnīja 2000.gadā Sidnejā, kad Apinis izcīnīja trešo vietu lodes grūšanā un diska mešanā, bet Armands Ližbovskis bija trešais tāllēkšanā. Atēnu paraolimpiskajās spēlēs Apinis triumfēja diska mešanā, bet Edgars Bergs izcīnīja otro vietu lodes grūšanā un trešo vietu diska mešanā, savukārt pirms četriem gadiem Pekinā Apinis kļuva par olimpisko čempionu diska mešanā un tāpat kā Bergs izcīnīja otro vietu lodes grūšanā.

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga