05.01.2016. 17:23
Latvijas U17 meiteņu basketbola izlase otrdien, 5. janvārī, izcīnīja pirmo uzvaru, Baltijas jūras kausa izcīņas spēlē Tallinā pārspējot Igaunijas juniores ar rezultātu 71:53. Komandas vērtīgākās spēlētājas balvu nopelnīja ventspilniece Luīze Šepte.

# Komanda U-Z +/-
1 Zviedrija 3-0 +35
2 Somija 2-1 +43
3 Latvija 1-2 -2
4 Igaunija 0-3 -76

Somija un Zviedrija pirmajās divās dienās cīnījās bez zaudējumiem, Latvijai un Igaunijai atvēlot cīņu par trešo vietu. Pirmo vietu izcīnīja atlētiskās zviedrietes, kuras spēja pārtraukt agresīvo somu spēlētāju uzvaras gājienu.

Latvijas cīņa pret gadu vecākajām igaunietēm sākas ar vairākām vadības maiņām, taču turpinājumā izpaudās sarkanbaltsarkano meistarības pārākums. Vairākus uzbrukumus izkārtoja un sekmīgi noslēdza Luīze Šepte, rezultatīvi spēlēja Janeta Rozentāle, Aleksa Gulbe, Marianna Kļaviņa un Sabīne Lipe. Arī rezervistu ieguldījums bija ar plus zīmi, puslaikā panākot plus divdesmit – 44:24.

Trešajā ceturtdaļā Latvijas pārsvars tuvojās 30 punktu atzīmei, izgaisinot pēdējās šaubas par uzvarētāju. Galotnē igaunietes sasparojās un sasniedza 50 gūto punktu robežu, taču cerību uz labvēlīgu iznākumu viņām nebija.

Komandas kapteine Marianna Kļaviņa otrdien atzīmē septiņpadsmito dzimšanas dienu. Labāko apsveikumu viņa saņēma laukuma centrā – Latvijas U18 puiši septiņpadsmit reizes cēla jubilāri gaisā. Malā gaidīja citi sveicēji un svētku torte ar brīnumsvecītēm.

Igaunija – Latvija 53:71 (10:23, 14:21, 11:20, 18:7)Latvija: Sabīne Lipe 13 (4ab), Aleksa Gulbe 11 (5ab, 2bm, 4ip), Janeta Rozentāle 10 (10ab), Luīze Šepte 10 (5ab), Māra Mote 5 (3pb), Marianna Kļaviņa 4 (4rp), Rebeka Nagle 4 (6ab, 4ip), Kecija Salceviča 3, Katrīna Kārkle 2, Ļiza Čumika 2, Sindija Smirnova 1.

Aleksa Gulbe. Foto: Siim Semiskar