04.11.2017. 15:53

Virslīgas pēdējā kārtā „Liepāja/Mogo” varēja doties ar jau nodrošinātiem Eirokausiem nākamajā sezonā, taču šodien vēl aktuāla bija iekļūšana medaļnieku pulkā. Liepājas sastāvā bija atgriezies Artūrs Karašausks, bet joprojām nebija Kristiana Torresa. „Metta” savukārt šodienas spēli sagaidīja jau pārspēļu noskaņās, taču, lai arī „Metta” Virslīgas sezonu pabeidza septītajā vietā, šosezon tā vienreiz izbraukumā Liepāju jau bija pieveikusi (1:0 16. jūlija spēlē).

Spēles pirmajā puslaikā labu iespēju netrūka abām komandām. „Liepājas” pārsvars bumbas tehnikas ziņā šoreiz nebija īpaši vērtīgs rudenīgo laika apstākļu un zālāja kvalitātes dēļ, kas noveda pie daudzām neprecīzām piespēlēm. „Metta” izdarīja vairākus sitienus pa vārtiem, bet labākā iespēja radās 17 gadus vecajam Emīlam Birkam, kurš negaidīti metās uz priekšu starp „Liepājas” aizsargiem, kuri tika pārsteigti. Birka ar bumbu ielauzās soda laukumā, taču sitiens tika izdarīts no asa leņķa, un Valentīns Raļkevičs to atvairīja.

Rezultāts tika atklāts 38. minūtē, kad Jānis Ikaunieks no soda laukuma robežas paripināja bumbu pa sitienam Oskaram Kļavam, un pieredzējušais aizsargs trāpīja. Šie viņam bija pirmie vārti Virslīgā šosezon, turklāt spēlē, kas varbūt bija pēdējā viņa karjerā. Kā pēc iepriekšējās spēles izteicās „Liepājas” treneris Tamazs Pertija, 34 gadus vecais Kļava apsver domu par futbolista karjeras beigšanu, lai gan „Liepāja” labprāt vēlētos turpināt sadarbību.

Otrā puslaika sākumā „Metta” centās pāriet uzbrukumā, un „Liepāja” īpaši neiebilda pret atklātu futbolu. Lieliska standartsituācijas pozīcija bija „Liepājai”, kad Karaušausks varēja izdarīt sitienu tieši pretim vārtiem no 17-18 metru attāluma, bet sita pāri. Karašausks vairākkārt bija uzbrukuma smailē, vienreiz arī gandrīz vienatnē izlaužoties starp četriem pretinieku aizsargiem, bet tikai gandrīz, turklāt pāris reizēs viņš izvēlējās izdarīt sitienu, nevis piespēlēt labākā pozīcijā esošam partnerim.

„Metta” savukārt neizmantoja izcilu iespēju atspēlēties. Apmēram 15 minūtes pirms beigām Dāvis Indrāns spēlētāju drūzmā tika pie bumbas pretinieku soda laukuma vidū un pagriezienā sita no tuvas distances, bet neprecīzi. Tā arī palika "Mettas" pēdējā lielā iespēja, un Liepāja varēja atzīmēt uzvaru.

Vārti: Kļava 38`Brīdinājumi: Karašausks, Raļkevičs, Hmizs - IvanovsLiepāja/Mogo: Raļkevičs, Strumija, Karlsons (Tomičs 83`), J. Ikaunieks (Grebis 89`), Hmizs, Kļava, Karašausks, Lebamba, Tomkovičs, Ivanovs, KeitāMetta/LU: D. Ošs, Abdulahi, Emsis (Ivanovs 57`), Strods, Kalniņš (Ašrifē 65`), Seriba, Gulbis, Indrāns, Ševeļovs, Šibass, Birka.Galvenais tiesnesis: Mareks Ķere