04.01.2014. 11:05
Pasaules U20 hokeja čempionātā šodien startēs izšķirošie notikumi. Pēc vienas dienas atpūtas četras izlases – Zviedrija, Krievija, Kanāda un Somija – aizvadīs pusfināla cīņas par divām vietām finālā. Zviedrijas-Krievijas mačs sāksies plkst.16:00, bet Kanāda ar Somiju spēkosies plkst.20:00.

Pirmajā pusfināla spēlē laukuma saimnieki zviedri sacentīsies ar Krievijas izlasi. Zviedrija ir vienīgā komanda šajā turnīrā, kas vēl nav izjutusi zaudējuma rūgtumu – grupu turnīra panākumiem (Šveice 5:3, Somija 4:2, Norvēģija 10:0, Krievija 3:2) zviedri pievienoja arī ceturtdaļfināla triumfu pār Slovākiju (6:0).

Krievija tikmēr šajā čempionātā nav iztikusi bez pārdzīvojumiem. Zaudējums pret Zviedriju nebija vienīgais – krievi piekāpās arī somiem (1:4), savukārt ceturtdaļfinālā spēlē pret ASV (5:3) pa īstam droši Krievijas hokejisti varēja justies tikai pēc piektās ripas, kas lidoja jau tukšos vārtos.

Pēdējos divos gados gan zviedri, gan krievi tikuši pie junioru pasaules čempionāta medaļām, tomēr pagājušā gada turnīrs Krievijai pārāk lielu gandarījumu nesniedza. Ufā notiekošajā turnīrā krievi zviedriem piekāpās pusfinālā, zaudējot pēcspēles metienos ar 2:3, tādējādi var droši apgalvot, ka Krievija labprāt revanšētos zviedriem, uzvarot viņus Malmē.

Statistikas rādītāji abām komandām ir fināla dalībnieku cienīgu – gan Krievija, gan Zviedrija ir turnīra rezultatīvākās izlases, ar samērā labu spēli vairākumā un mazākumā, kā arī pārliecinošu vārtsargu Andreja Vasiļevska un Oskara Danska spēli. Tāpat abu izlašu hokejisti līdzšinējās spēlēs ir pierādījuši, ka izšaut var jebkura maiņa. Neskatoties uz to, zviedriem rezultatīvākais ir viens no visa turnīra labākais punktu guvējs Filips Forsbergs (5 spēlēs 3+8), bet Krievijai labākais ir Mihails Grigorenko (5 spēlēs 4+3).

Abu izlašu ceļš uz pusfinālu bija diezgan atšķirīgs. Grupu turnīrā abas vienības tika pie nedaudz negaidītām neveiksmēm – kanādieši ar 4:5 pēcspēles metienos piekāpās čehiem, bet Somija ar 3:4 zaudēja Šveicei (arī bullīšos). Komandas tika arī pie svarīgām uzvarām – somiem izdevās uzveikt Krieviju (4:1), bet kanādieši principiālā mačā pārspēja amerikāņus (3:2).

Ceturtdaļfinālā Kanādai stājās nomināli vājākā Šveice, kas, lai gan uzbruka daudz, guva tikai vienus vārtus un piekāpās ar 1:4. Somu mačs ar čehiem tikmēr izvērtās krietni dramatiskāks – Somija spēles vidū vēl bija zaudētājos ar 1:3, tomēr pēc tam guva četrus vārtus pēc kārtus un nodrošināja vietu pusfinālā (5:3).

Somi labprāt vēlētos piedalīties cīņā par zeltu, ko nav darījuši jau kopš 2001.gada, tomēr arī medaļas būtu labs rezultāts – pēdējās Somijas izcīnītās bronzas godalgas datējamas ar 2006.gada pasaules čempionātu.

Motivācijas noteikti netrūks arī kanādiešiem, kas pēc divu gadu pārtraukuma labprāt spēlētu finālā. Protams, Kanādas ambīcijas sniedzas līdz pat zelta medaļām, kuras pēdējo reizi izcīnītas pirms pieciem gadiem.

Somu galvenie ieroči šajā turnīrā ir vārtsarga Jūses Sarosa lieliskā spēle (1,67 ielaisti vārti, 93,81% atv.metienu), kā arī uzbrucēju Teuvo Teravainena un Saku Manalanena duets. Teravainens ir turnīra labākais piespēlētājs (9), bet Manalanens – labākais vārtu guvējs (6). Somijai ir arī turnīra drošākais mazākums – tikai vieni ielaisti vārti (95,24%), tomēr vairākumā somiem tik labi neiet (4/22 jeb 18,18%).

Kanādiešu spēle skaitliski atšķirīgos sastāvos ir nedaudz jautrāka – produktīvāks vairākums (7/24 – 29,17%) un vājāks mazākums (5/20 – 75%). Uzbrukumā kanādiešu līderis ir Entonijs Mantā ar 11 (5+6) punktiem, kas ir dalīts labākais rādītājs turnīrā.

Izmantotie resursi:Frontpage - 2014 IIHF World Junior Championship...

Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana