05.08.2017. 18:36

Klaipēdas turnīra pirmajā cīņā Ainara Bagatska trenētā Latvijas izlase, spēlējot bez Kristapa Porziņģa, Dāvja Bertāna, Jāņa Strēlnieka un Ojāra Siliņa, ar rezultātu 69:73 piekāpās Gruzijas izlasei. Tādējādi gar degunu gāja iespēja cīnīties ar Lietuvu un par trešo vietu Klaipēdas turnīrā bija jāspēlē ar Polijas valstsvienību.

Starta piecinieki:Polija: Košareks, Poņitka, Vačinskis, Cels, KuligsLatvija: Šķēle, Bertāns, Timma, Šmits, Gražulis

Spēli Ainars Bagatskis nolēma sākt arī īso un kustīgo sastāvu, groza apakšā sūtot Andreju Gražuli un Rolandu Šmitu. Ātrā spēle mača ievadā nedeva precizitāti metienos, Latvijas basketbolistiem vairākkārt nerealizējot relatīvi brīvus tālmetienus. Tikmēr poļi ar garām gājieniem centās izdarīt spiedienu uz groza apakšu. Rezultātā pirmajās minūtēs 6:2 pārsvars Polijas valstsvienībai. Spēles rezultāts pirmajā ceturtdaļā auga lēni. Pirmo reizi divu punktu pārsvaru latviešiem izdevās iegūt trīs minūtes pirms pirmā perioda noslēguma, kad Jānis Timma grozā raidīja trejaci, sasniedzot rezultātu 10:8. Iesākoties ceturtdaļas pēdējai minūtei Polija izmantoja ātro pāreju uzbrukumā, Pšemislavam Zamojskim raidot grozā trīs punktu metienu un pārņemot savai komandai vadību. Tikmēr groza apakšā Mārtiņš Meiers jau izpelnījās savu trešo personīgo piezīmi. Savukārt Polijas veiksmes uzbrukumā turpinājās arī ceturtdaļas beigās, kad Tomašs Gjelo līdz ar beigu signālu realizēja trīs punktu metienu 18:14.

Spēles otrajā ceturtdaļā Polijas izlase vēl vairāk palielināja rezultāta starpību, perioda vidū Tomašam Gjelo ar bumbas triecienu grozā no augšas sasniedzot astoņu punktu pārsvaru baltajiem ērgļiem. Latvijas izlases rindās ar enerģisku spēli rezultāta starpību centās samazināt Rolands Šmits, vienatnē gūstot septiņus punktus. Divas minūtes pirms puslaika pārtraukuma Aigars Šķēle pārtvēra bumbu un devās ārtajā uzbrukumā, bet poļi apturēja Šķēli ar piezīmi. Latvijas izlases aizsargam izdevās realizēt tikai vienu no diviem brīvmetieniem. Puslaika pēdējā uzbrukumā atlēkušo bumbu izcīnija un otrās iespējas grozu guva Ārons Cels, tādējādi liekot Latvijas izlasei puslaiku pārtraukumā doties pie rezultāta 31:40.

Latvijas izlases rindās otrā puslaika sākumā punktus izdevās gūt tikai Šmitam, bet pēc latviešu nesaprašanās aizsardzībā Damjans Kuligs brīvi varēja triekt bumbu grozā no augšas, sasniedzot poļiem pārsvaru 49:37. Ceturtdaļas turpinājumā Latvijas izlases rindās valdīja jūtam apjukums, nespējot atrasts spēles pavedienu uzbrukumā un ļaujot pretiniekiem izpausties pie sava groza. Pēdējā uzbrukumā piespēles vietā spēlētājam uz groza apakšu Blūms izvēlējās mests trejaci vairākus metrus aiz tālmetiena līnijas. Kopumā pirms noslēdzošās ceturtdaļas rezultāts optimismu neviesa - 44:59.

Neskatoties uz nonākšanu iedzinējos ar 18 punktu starpību, Rolands Šmits nebija gatavs padoties, ar enerģisku spēli gūstot punktus pats un izkārtojot iespējas partneriem. Jānim Blūmam grozā raidot tālmetienu, septiņas minūtes līdz beigām rezultāts kļuva 52:62. Noslēdzošās ceturtdaļas vidū treneris iespēju Artūram Ausējam, kurš ar diviem tālmetieniem pavilka Latvijas izlasi zem desmit punktu starpības. Latvijas ofensīva kopumā rezultātu nedeva, jo poļiem izdevās pragmatiski pieturēt bumbu, realizējot metienus uzbrukuma laika pēdējās sekundēs. Divas minūtes līdz beigām Dāvis Lejasmeiers raidīja grozā trīs punktu metienu. Minūti līdz spēles beigām Polijas izlase zaudēja modrību, ļaujot Blūmam realizēt trejaci un Timmam pārtvert bumbu, gūstot divus punktus no groza apakšas. Tādējādi rezultāts pusminūti līdz beigām kļuva 72:76. Timmas kļūda piespēlē neļāva Bagatska vadītajai komandai izmantot uzbrukumu, kurā starpību varēja samazināt līdz minimumam. Mateušs Poņita aukstasinīgi realizēja soda metienus. Spēle noslēdzās ar rezultātu 76:80, tādējādi no Klaipēdas Latvijas izlasei nācās aizbraukt ar divām neveiksmēm.

Latvijas izlases sastāvā labākais bija Rolands Šmits, izceļoties ar 14 punktiem, četrām izcīnītām bumbām un trīs rezultatīvām piespēlēm. Polijas izlasē tikpat punktus guva Mateušs Poņitka.

Polija - Latvija 80:76 (18:14, 22:17, 19:13, 19:32)Polija: Poņitka 14, Slouters 13, Cels 9, Zamojskis 9, Kuligs 8, Gjelo 7, Košareks 6, Čižs 6, Gušeckis 4, Sokolovskis 2, Hricaņuks 2, VačinskisLatvija: Šmits 14, Blūms 13, Gražulis 12, Bertāns 10, Šķēle 9, Timma 6, Ausējs 6, Lejasmeiers 3, Peiners 2, Gromovs 1, Meiers

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009