01.03.2015. 14:18
Latvijas kamaniņu braucējs Inārs Kivlenieks svētdien izcīnīja piekto vietu olimpiskajā Soču trasē Krievijā notiekošā Pasaules kausa izcīņas noslēdzošajā, devītajā, posmā, kas vienlaicīgi ir arī Eiropas čempionāts.Pēc pirmā brauciena...

Pēc pirmā brauciena Kivlenieks bija ceturtais, taču otro braucienu viņam izdevās veikt vairāk nekā par sekundes desmitdaļu ātrāk, taču tas neļāva ielauzties labāko trijniekā. Notika pretējais, un Kivlenieks vienu vietu zaudēja, jo ļoti labus otros braucienus veica vācieši Fēlikss Lohs un Andijs Langenhans.

Par Eiropas čempionu un šī Pasaules kausa posma uzvarētāju tika kronēts krievs Semjons Pavļičenko, kurš Kivlenieku apsteidza par 0,397 sekundēm. Savukārt otrajā vietā ierindojās vēl viens Krievijas sportists Aleksandrs Peretjagins, uzvarētājam zaudējot 0,232 sekundes. Pirmo trijnieku tikmēr noslēdza šīs sezonas Pasaules kausa ieguvējs Lohs, kuram sekoja Langenhans un Kivlenieks.

No labāko trijnieka latvietis atpalika par 0,078 sekundēm.

Līdz ar to Pavļičenko šosezon Siguldā izcīnītajam pasaules čempiona titulam pievienojis arī Eiropas zeltu.

Savukārt vēl viens Latvijas kamaniņu braucējs Artūrs Dārznieks svētdien ierindojās vien 17.vietā, bet Eiropas čempionāta vērtējumā viņš bija divas pozīcijas augstāk. Pēc pirmā brauciena latvietis vēl atradās pirmajā desmitniekā.

Tikmēr uzreiz aiz viņa svētdien sekoja jaunais Riks Kristens Rozītis.

Kā zināms, pirms mēneša viens no Latvijas vadošajiem kamaniņu braucējiem Kristaps Mauriņš piedzīvoja smagu kritienu treniņu laikā un viņam šī sezona jau ir noslēgusies.

Pasaules kausa kopvērtējuma uzvarētājs Lohs pēc visām aizvadītajām sacensībām tika pie 975 punktiem, bet viņam ar 645 punktiem sekoja Langenhans, kamēr trešais ar 605 punktiem bija vēl viens vācietis Volfgangs Kindls.

Kivlenieks ar 316 punktiem sezonu noslēdza 15.vietā, Dārzniekam ar 142 punktiem 28.vieta, bet Rozītim ar 125 punktiem 30.pozīcija. Savukārt Mauriņš ar 80 punktiem ieņēma 35.vietu.

Savukārt plkst.13.45 pēc Latvijas laika norisināsies sacensības komandu stafetē.

Ar 225 punktiem Latvija stafetes sacensību kopvērtējumā pašlaik ir sestā.

Kā ziņots, Andris un Juris Šics sestdien izcīnīja trešo vietu divnieku sacensībās, bet otra Latvijas ekipāža Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš ierindojās 13.vietā. Savukārt sacensībās dāmām Elīza Tīruma izcīnīja devīto vietu, bet Ulla Zirna ieņēma 15.pozīcīju.

Šici Eiropas čempionāta godalgas ieguva piekto reizi karjerā, kā arī sezonu noslēdza Pasaules kausa kopvērtējuma trešajā pozīcijā.

Kā zināms, savās mājās notikušajā pasaules čempionātā Latvijas sportisti startēja neveiksmīgi, augstāko rezultātu sasniedzot Šiciem, kuri guva sesto vietu. Tomēr daudz labākus rezultātus sportisti sasniedza pirms nedēļas notikušajā posmā Altenbergā, kur Šici kāpa uz goda pjedestāla gan komandu sacensībās, gan jaunieviestajās Sprinta kausa sacensībās, bet Inārs Kivlenieks guva attiecīgi piekto un trešo vietu.

Pagājušā gada Soču olimpiskajās spēlēs tieši kamaniņu braucēji izcīnīja divas no četrām Latvijas godalgām - Jura un Andra Šicu ekipāža bija trešā labākā divnieku sacensībās, bet Šici kopā ar Elīzu Tīrumu un Mārtiņu Rubeni izcīnīja bronzu arī komandu stafetē.

Savukārt pagājušās sezonas Pasaules kausa kopvērtējumā vīriem Rubenis, Inārs Kivlenieks un Kristaps Mauriņš ierindojās otrajā desmitā, brāļi Šici divnieku sacensībās bija devītie labākie, bet dāmām Elīza Tīruma ierindojās 15.vietā. Stafetes sacensībās Latvija ieņēma kopvērtējuma piekto vietu.

Starpsezonā no Latvijas izlases sportistiem savu karjeru noslēdza vien pieredzējušais Rubenis, bet viņa vietā vīriešu izlasi papildinājis Riks Kristens Rozītis.

Par Latvijas izlases galveno treneri šosezon kļuvis Kaspars Dumpis, kurš aizstājis ilgus gadus šajā amatā aizvadījušo Pēteri Cīmani.