14.11.2015. 03:40
Kitija Laksa piektdien, 13. novembrī, Tampas arēnā "USF Sun Dome" aizvadīja pirmo spēli NCAA pirmajā divīzijā. Latviešu uzbrucēja guva 15 punktus "University of South Florida" uzvarā pār "Jacksonville" komandu.

Hosē Fernandesa trenētā komanda pirmssezonas prognozēs pirmo reizi tika iekļauta starp 25 spēcīgākajām NCAA komandām. “Bulls” sastāvā turpina spēlēt piecas basketbolistes, kuras pērn laukumā gāja starta piecniekā.

Kitija Laksa debijas spēlē tika iekļauta USF starta piecniekā. Uzbrucēja laukumā devās kopā ar spāņu saspēles vadītāju Laju Floresu, amerikāņu aizsardzi Kortniju Viljamsu, portugāļu uzbrucēju Lauru Fereiru un amerikāņu spēka uzbrucēju Alisiju Dženkinsu.

“USF Bulls” pirmo puslaiku uzvarēja ar 16 punktu pārsvaru – 41:25. Laksa šajā laikā spēlēja 18 minūtes un guva 10 punktus (2p 3/4, 3p 1/5, 1/3). Otrajā puslaikā Džeksonvilas spēlētājas samazināja starpību līdz astoņiem punktiem, taču galotne piederēja “Bulls” – 74:52 (25:14, 16:11, 12:18, 21:9).

Kitija Laksa kļuva par otro rezultatīvāko spēlētāju laukumā. Uzbrucēja 35 minūtēs sameta 15 punktus (2p 4/6, 3p 2/8, 1p 1/3), izcīnīja vienu atlēkušo bumbu uzbrukumā, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, četras reizes kļūdījās, bloķēja vienu metienu un saņēma trīs personiskās piezīmes.

Kortnija Viljamsa izcēlās ar 34 punktiem (2p 13/23, 3p 1/5, 1p 5/8) un 18 izcīnītām bumbām zem groziem. Alisija Dženkinsa astoņiem punktiem pievienoja septiņas atlēkušās bumbas.

Svētdien, 15. novembrī, USF spēlēs pret “Drexel” un “Dartmouth” spēles uzvarētājām.

Kitija Laksa četras vasaras pārstāvēja Latvijas jaunatnes izlases, tai skaitā 2014. gada vasarā izcīnīja piekto vietu Eiropas U20 čempionātā Udinē. Divus gadus iepriekš viņa kļuva par vienu no U16 izlases līderēm, palīdzot komandai atgriezties Eiropas U16 čempionāta A divīzijā.

2013. gada jūnijā Laksa kļuva par jaunāko aktīvo spēlētāju Eiropas čempionātā Francijā, valstsvienības krāsas pirmo reizi aizstāvot 17 gadu vecumā. Nākamajā vasarā viņa kopā ar izlasi kvalificējās 2015. gada Eiropas čempionāta finālturnīram.

Laksas sporta gaitas sākās basketbola skolā “Jugla” un turpinājās “Kolibri”. Sākot no 2013. gada, uzbrucēja pārstāvēja Aigara Neripa trenēto “TTT Rīga” komandu, divreiz kļūstot par Latvijas čempioni.

Par Laksu interesējās daudzas NCAA komandas, piemēram, spēcīgās ACC konferences pārstāve “Miami” un “America East” regulārās sezonas uzvarētājas “Maine”. Interesi izrādīja latviešu agrāk pārstāvētās skolas “St. Josephs” (Atlantic-10), “Siena” (MAAC) un “Toledo” (MAC).

Laksa pāri Atlantijas okeānam devās 27. jūlijā un uzreiz iesaistījās komandas darbā. USF no 8.-19. augustam aizvadīja pārbaudes turneju Spānijā, bet Laksa četrās spēlēs vidēji guva 15,0 punktus.