19.06.2016. 17:45
Iekļūšanu ranga pirmajā desmitniekā ar uzvaru Birmingemas "Premier" turnīrā svētdien atzīmēja ASV tenisiste Medisona Kīsa, kura finālā ar 6:3, 6:4 pieveica Čehijas tenisisti Barboru Stricovu.

Medisona Kīsa gan ceturtdaļfinālā, gan pusfinālā bija spiesta atspēlēties pēc zaudēta 1. seta, bet šodien uzdevumu augstumos bija jau no cīņas sākuma. Amerikāniete dominēja uzbrukumā (tīri uzvarētajās izspēlēs 27-7 pārsvars) un katrā setā guva pa vienam breikam, bet pati servi nezaudēja, atspēlējot visas četras breikbumbas.

Kīsa abus titulus izcīnījusi uz zālāja, pirmo trofeju iegūstot 2014. gada vasarā Īstbornā. WTA finālos viņai tagad ir 2-2 bilance. Medisonai šogad otrais fināls, pirmo maijā Romā zaudējot Serēnai Viljamsai. Vēl viens neveiksmīgs fināls viņai bija pērn Čārlstonā, kur Kīsa piekāpās Andželikes Kerberes aizsardzībai.

Šonedēļ Birmingemā iegūtie punkti Kīsai ļāvuši nopelnīt Top 10 debiju – viņa to garantēja ar iekļūšanu finālā, bet atzīmēja lieliski ar titula izcīnīšanu. Turnīrs sākts, esot ranga 16. vietā, bet pirmdien viņa būs sešas pozīcijas augstāk.

Tikmēr Barbora Stricova zaudējusi sešus no septiņiem fināliem. Birmingemas finālā viņai fiasko arī 2014. gadā, kad nācās atzīt zaudējumu Anai Ivanovičai (3:6, 2:6). Stricova piecus no sešiem fināliem zaudējusi divos setos, bet vienīgo titulu ieguva 2011. gada septembrī Kvebekā, kur pieveica Marinu Erakoviču.

Spēle Rezultāts
(7) Madison Keys – Barbora Strycova 6:3 6:4
(7) Madison Keys – (6) Carla Suarez Navarro 3:6 6:3 7:6(3)
Aļona Ostapenko – (5) Petra Kvitova 6:4 4:6 6:3
(6) Carla Suarez Navarro – Andrea Petkovic 4:6 7:6(5) 7:6(5)
(7) Madison Keys – Tamira Paszek 6:1 6:3
Yanina Wickmayer – (9) Johanna Konta 6:3 6:3
Tsvetana Pironkova – Irina-Camelia Begu 6:3 6:3
Barbora Strycova – Heather Watson 7:5 6:4
CoCo Vandeweghe – Christina McHale 6:3 7:6(2)
CoCo Vandeweghe – (1) Agnieszka Radwanska 7:5 4:6 6:3
(2) Angelique Kerber – Shuai Peng 7:6(3) 6:3
Irina-Camelia Begu – (4) Belinda Bencic 6:4 4:3 izst. (kāja)
(5) Petra Kvitova – Lucie Safarova 6:3 6:2
(6) Carla Suarez Navarro – Elina Svitolina 7:5 4:6 7:5
(7) Madison Keys – Timea Babos 7:6(3) 6:4
Barbora Strycova – (8) Karolina Pliskova 6:4 7:6(7)
Yanina Wickmayer – Caroline Wozniacki 6:4 6:7(5) 6:2

Piezīme: ar trešo numuru bija izlikta Simona Halepa, kura turnīrā nevarēja piedalīties kājas savainojuma dēļ.