01.12.2017. 11:58

Kirovs Lipmans saņems Pola Loika vārdā nosaukto balvu, kas tiek pasniegta par nesavtīgu ziedošanos hokejam. Viņam apbalvojums tiks pasniegts gan par IIHF ģimenē paveikto, gan par darbu Latvijas Hokeja federācijā. Beļģis Loiks, kurš divas reizes kļuva par Eiropas čempionāta bronzas medaļnieku, pēcāk 20 gadus pavadīja IIHF prezidenta amatā, popularizējot hokeju un palīdzot tam iegūt svarīgu lomu olimpiskajās spēlēs.

Loika balvu pasniedz kopš 1998. gada, un to saņēmis arī ārsts Visvaldis Nagobads, kurš dzimis Latvijā, tomēr lielāko dzīves daļu pavadīja Amerikas Savienotajās Valstīs. Pērn tā nonāca pie francūža Patrika Franšetera, bet 2016. gadā apbalvojumu saņēma Nikolajs Ozerovs no Krievijas.

Paziņojumā par Lipmanu vēstīts, ka laika posmā no 1993. līdz 2016. gadam Latvijas Hokeja federācijai bija tikai viens prezidents, kaut tas neatbilst patiesībai. Pirmais prezidents bija Vilnis Burtnieks, kurš amatā atradās līdz 1994. gadam, bet laika posmā no 1995. līdz 1998. gadam federāciju vadīja Uģis Magonis, kura vadībā Latvijas valstsvienība iekļuva spēcīgāko komandu sabiedrībā. Lipmans prezidenta amatā bija starp Burtnieku un Magoni, kā arī no 1998. līdz 2016. gadam, kad viņa vietā stājās Aigars Kalvītis.

Latvijas valstsvienība Lipmana vadībā piedalījās četrās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas, bet vietu elites divīzijā izcīnīja arī U20 un U18 izlases. "Rezultāti ir atalgojums par attīstības programmu, kuras izveidi iedrošināja Lipmans, kurš arī piedalījās vairāku hokeja haļļu celtniecībā. Tagad Latvijā ir 19 arēnas un septiņi tūkstoši reģistrēto spēlētāju – skaitlis, kas Lipmana vadībā ir pamatīgi pieaudzis," teikts IIHF mājaslapā.

"Līdzās vairākiem spēlētājiem Nacionālajā hokeja līgā, viens no Lipmana lielākajiem panākumiem bija Kontinentālās hokeja līgas kluba Rīgas "Dinamo" izveidošana, kas ļāva mazās valsts spēlētājiem attīstīties Eiropas meistarīgākajā līgā." Tomēr IIHF norāda, ka Lipmana lepnākais brīdis bijis 2006. gada pasaules čempionāta sarīkošana Rīgā. Turnīru apmeklēja 331 tūkstotis līdzjutēju.

IIHF pilnu sarakstu publicēs dienas gaitā, bet tagad zināms vēl tikai viens cilvēks, kurš arī tiks uzņemts Slavas zālē – 45 gadus vecais dānis Jespers Damgords, kurš saņems Toriani balvu. Tā pienākas hokejistiem, kuri nepārstāv vadošās valstis, bet tāpat aizvadījuši bagātīgas karjeras. Damgords piedalījies 17 pasaules čempionātos pēc kārtas.

Viņš palīdzēja Dānijas izlasei 2002. gadā iekļūt pasaules čempionātā, un vēju zeme spēcīgāko komandu sabiedrību vairs nav atstājusi. Turklāt jau pirmajā turnīrā – 2003. gada 2. maijā – dāņiem izdevās nospēlēt neizšķirti ar kanādiešiem – 2:2. Damgords bija savas izlases kapteinis. Kopumā viņš bija kapteinis 11 pasaules čempionātos, un Damgorda septītais numurs ir vienīgais, kuru Dānijas federācija iemūžinājusi.

Ceremonija, kurā IIHF Slavas zāles dalībnieku pulks tiks papildināts, norisināsies 2018. gada pasaules čempionāta pēdējā nedēļā. Turnīrs norisināsies Dānijā.

Izmantotie resursi:Hall of Fame - 2018 IIHF Ice Hockey World...IIHF Hall of FameDaugavpils Individuālo sporta veidu skola Kandavas 17, Daugavpils, LV-5401
Alksne Inta Aerobika, Peldēšana
FTA
Reģistrēties