20.01.2015. 10:43
Kipras futbola tiesneši paziņojuši, ka līdzjutēju radīto draudu un uzbrukumu dēļ boikotēs visas nākamās nedēļas spēles savā valstī.

Kipras Tiesnešu asociācijas vadītājis Mihalis Argirou pavēstīja, ka asociācijas biedri tiksies nākamajā nedēļā, lai lemtu par iespēju pieteikto boikotu pagarināt, ja netiks ievietas nozīmīgas pārmaiņas. Tiesnešu asociācija veic aktīvas diskusijas ar policiju, jo boikota iemesls ir atkārtotie uzbrukumi tiesnešiem un viņu ģimenēm.

12. janvārī tiesneša Tomasa Mouskosa mātes mājas virzienā tika raidītas sprāgstošas vielas, kuru rezultātā 60 gadus vecā sieviete gan necieta, jo sprādziena laikā atradās mājas otrajā stāvā. Paša Mouskosa personīgā māja atradās policijas uzraudzībā jau pēc spēles "Apollon" pret "Othellos", kura noslēdzās 2:2, bet Mouskoss jau pirmajās 22 minūtēs parādīja sarkano kartīti un piesprieda pendeli.

Šis ir jau ceturtais gadījums pēdējā gada laikā, kad Kipras tiesneši tiek apdraudēti ar sprāgstošām vielām. Maijā Mouskosa mājas virzienā tika raidīta granāta, taču tā neeksplodēja. Kipras Futbola asociācijā nosodījusi veiktos uzbrukumus un nosaukusi tos par neizsakāmi gļēvulīgiem.

Nākamās nedēļas laikā Kipras spēcīgākajā līgā tiks aizvadītas sešas spēles, kurām, visticamāk, nāksies nozīmēt ārzemju tiesnešus. Kipras futbola sabiedrības ievērību Tiesnešu asociācija izpelnījās arī pēc vietējā futbola tiesneša Mario Panaji publiskajām apsūdzībām, ka daudzi no viņa tiesātajiem mačiem ir bijuši sarunāti. Šīs apsūdzības nenoraidīja arī federācijas prezidents Kostakis Koutsokomnis, sakot, ka problēma patiešām ir aktuāla arī valsts pirmajā divīzijā.

Kipras pirmajā divīzijā pagājušo pusgadu pavadīja arī Latvijas izlases uzbrucējs Valērijs Šabala. "Anorthosis" kluba sākumsastāvā gan viņš pilnvērtīgi iekļauties nespēja un nu panākta vienošanās par viņa izīrēšanu Čehijas klubam "Jablonec". Kipras otrajā divīzijā "Polis Chrysochous" klubu pārstāv Andrejs Perepļotkins, bet nesen uz 3. divīziju pārcēlās vārtsargs Jānis Krūmiņš.

Izmantotie resursi:BBC Sport - Cyprus referees boycott over...Cypriot referees to boycott domestic matches...Dagdas novada sporta skola Mičurina 3a, Dagda, Dagdas n., LV-5674
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties