01.05.2014. 12:36
Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas Rietumu konferences ceturtdaļfinālu trešdien pārvarēja 2012.gada kausa ieguvēji Losandželosas «Kings», ar četrām pēc kārtas izcīnītām uzvarām ieejot sacensību vēsturē.

• Simondss panākt «Flyers» - «Rangers» duelī septīto spēli vakar

Sērijas septītajā spēlē «Kings» komanda izbraukumā ar 5:1 (0:0, 2:1, 3:0) uzvarēja Sanhosē «Sharks» vienību, sērijā līdz četrām uzvarām triumfējot ar 4-3. Losandželosas klubs kļuva par ceturto NHL vēsturē, kas Stenlija kausa izcīņas kārtu pārvarējis par spīti tam, ka tās ievadā nokļuva zaudētājos ar 0-3.

Iepriekš šādu atspēlēšanos īstenojušas Toronto «Maple Leafs» 1942.gadā, Ņujorkas «Islanders» 1975.gadā un Filadelfijas «Flyers» 2010.gadā.

Konferences pusfinālā «Kings» komanda tiksies ar Anaheimas «Ducks», kas pirms tam ar 4-2 pārspēja Dalasas «Stars» hokejistus. Anaheimas klubs tik tālu Stenlija kausa izcīņā ticis pēc četru gadu pārtraukuma.

Citā Rietumu konferences ceturtdaļfināla pārī pie uzvaras ar 4-3 trešdien tika Minesotas «Wild» komanda, kas izšķirošajā mačā ar 5:4 (1:2, 1:0, 2:2, 1:0) izbraukumā pirmajā pagarinājumā uzvarēja Kolorado «Avalanche» vienību. Uzvaras vārtus pagarinājuma sestajā minūtē guva šveicietis Nino Nīderraiters.

Sērijas gaitā Minesotas kluba hokejisti atspēlējās no atrašanās iedzinējos gan ar 0-2, gan ar 2-3. Kādu Stenlija kausa izcīņas kārtu «Wild» komanda pārvarējusi pirmoreiz kopš 2003.gada, bet konferences pusfinālā tai pretim stāsies pašreizējie čempioni Čikāgas «Blackhawks», kas pirms tam ar 4-2 uzvarēja Sentluisas «Blues».

Savukārt Austrumu konferencē trešdien par pēdējo pusfināla dalībnieci kļuva Ņujorkas «Rangers» komanda, kas savā laukumā ar 2:1 (0:0, 2:0, 0:1) uzvarēja Filadelfijas «Flyers» un sērijā triumfēja ar 4-3.

Vismaz vienu Stenlija kausa izcīņas kārtu «Rangers» hokejisti pārvarējuši trešo gadu pēc kārtas, bet pusfinālā pretiniekos būs Pitsburgas «Penguins» komanda, kas iepriekš ar 4-2 pārspēja Kolumbusas «Blue Jackets».

Citā Austrumu konferences pusfināla pārī tiksies Monreālas «Canadiens» un Bostonas «Bruins» komandas.