10.08.2015. 10:06
Ķīnas sportisti izcīnījuši visvairāk medaļu pasaules čempionātā ūdens sporta veidos, kas svētdien noslēdzās Krievijas pilsētā Kazaņā, liecina Starptautiskās peldēšanas federācijas (FINA) informācija.

Ķīnas sportisti izcīnīja 35 medaļas - 15 zelta un pa desmit sudraba un bronzas godalgām. Kā ierasts, lielāko daļu uzvaru ķīnieši guva daiļlēkšanas sacensībās.

Otro vietu neoficiālajā valstu vērtējumā ieņēma ASV peldētāji, kuri tika pie 13 zelta, 14 sudraba un sešām bronzas godalgām, kopā tiekot pie 33 medaļām. Trešā palika Krievija ar deviņiem zeltiem, četriem sudrabiem un četrām bronzām. Par vienu medaļu vairāk (18) bija Austrālijai, taču šīs valsts sportisti izcīnīja septiņus čempionu titulus, trīs reizes bija otrie un astoņas reizes trešie.

Labāko desmitniekā tika arī Lielbritānijas, Francijas, Itālijas, Ungārijas, Zviedrijas un Japānas pārstāvji.

Pie medaļām tika 31 valsts sportists, bet vismaz vienu zelta medaļu izcīnīja 15 valstu sportisti.

Latvijas peldētāju labākais rezultāts bija Uvja Kalniņa izcīnītā 17. vieta 200 metru kompleksajā peldējumā. Latviju pasaules čempionātā pārstāvēja pieci peldētāji, bez Kalniņa arī Aļona Ribakova, Nikolajs Maskaļenko, Daniils Bobrovs un Jānis Šaltāns.