03.10.2015. 18:16
Ķīnas vīriešu basketbola izlase sestdien kārtējo reizi triumfēja Āzijas čempionātā, tādejādi nodrošinot tiesības piedalīties arī nākamā gada Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.

Savās mājās notikušā čempionāta finālmačā Ķīna ar 78:67 (23:19, 23:16, 14:15, 18:17) gana pārliecinoši pieveica Filipīnas.

Par finālspēles rezultatīvāko basketbolistu kļuva ķīnietis Guo Ailuņs, kurš iemeta 19 punktus.

Visa turnīra laikā Ķīna tā arī nepiedzīvoja nevienu zaudējumu, izcīnot uzvaras visās 11 spēlēs. Šī valsts par Āzijas čempioni kronēta jau 16.reizi.

Par šī turnīra vērtīgāko basketbolistu tika nosaukts savulaik Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) spēlējušais Dzjaņliaņs Ji, kurš finālā izcēlās ar 11 punktiem un 15 atlēkušajām bumbām.

Tikmēr šī turnīra trešo vietu sestdien izcīnīja Irāna, kas ar 68:63 (22:10, 9:19, 13:19, 24:15) uzvarēja Japānu.

Ķīna kā šī turnīra uzvarētāja ieguva automātiski ceļazīmi uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, bet 2.-4.vietu ieguvējām būs jāsacenšas Olimpiādes kvalifikācijas turnīrā.

Riodežaneiro Olimpiādes basketbola turnīrā jau iekļuvušas ASV, Brazīlija, Spānija, Lietuva, Argentīna, Austrālija, Nigērija, Venecuēla un Ķīna.

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009