01.10.2016. 23:42

Tradicionāli pasaules čempionāts riteņbraukšanā trekā meistaru (veterānu) grupām notiek Lielbritānijas pilsētas Mančesteras trekā – Lielbritānijas Nacionālajā riteņbraukšanas centrā. Dažādās vecuma grupās startē vairāki simti dalībnieki, tostarp virkne bijušo treka riteņbraukšanas leģendu.

Sestdien savu pirmo startu šajās sacensībās aizvadīja Latvijas vadošais treka riteņbraucējs Ainārs Ķiksis, kurš pēdējo sezonu laikā guvis virkni pasaules un Eiropas čempiona titulus V40 – 44 grupā, kā arī uzstādījis vairākus pasaules meistaru absolūtos rekordus.

Ainārs, kurš ikdienā pārstāv "Evelo" komandu, sestdien izgāja uz starta 750 metru braucienā uz laiku. Mūsu sportists sasniedza augstvērtīgu rezultātu – 47,928 sekundes. Tas galarezultātā izrādījās pārliecinoši ātrākais laiks starp visiem dalībniekiem. Tādējādi Ķiksis izcīnīja pirmo zelta medaļu šajā čempionātā. Uzrādītais laiks ir arī jauns absolūtais meistaru rekords.

Otro vietu izcīnīja ASV sportists Marks Andersons uzrādot rezultātu 50.962 sekundes. Trešo vietu izcīnīja Dienvidāfrikas trekists Hiltons Belitckijs, finišējot pēc 51.114 sekundēm. Kopumā šajā grupā startēja 24 sportisti.

Izmantotie resursi:lrf.lv

Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa