17.01.2014. 08:50
Bijušais Latvijas un Baltijas pussmagā svara K-1 čempions Mareks Lavrinovičs, kurš savā pēdējā aizvadītajā cīņā salto lēcienā ar kāju nokautēja Kongo sportistu Rodrigo Nzojibuku, nākamo maču aizvadīs 1. februārī Saldū šovā „FREON: JFX fights 3” ar Lietuvas kikboksa čempionu Ķēstuti Kavaļausku.

Divdesmit deviņus gadus vecais Mareks Lavrinovičs, kurš ir desmitkārtējs Latvijas čempions kjokušinkai karatē, profesionālajā kikboksā debitēja 2005. gadā ar uzvaru pār Oskaru Zonerfeldu. Viņa karjera nav bijusi viegla, jo tukumnieks dūres krustojis tikai ar titulētiem sportistiem, taču pārsvarā izcīnītas uzvaras.

„TM fighting team” sportists savas deviņus gadus garās karjeras laikā sakāvis nopelniem bagātos Erku Multanenu (Somija), Kirilu Pšonko (Lietuva), Rodrigo Nzojibuku (Kongo), Sandri Tomsonu (Latvija), Pāvelu Turuku (Baltkrievija), Sergeju Vinogradu (Igaunija) u.c. ne mazāk zināmus kikbokserus.

Mareka trofeju skapītī stāv Baltijas un Latvijas pussmagā svara čempiona jostas, bet 2011. gadā viņš FORWARD Eiropas K-1 čempionātā aizcīnījās līdz finālam, kurā savainojuma dēļ piekāpās pasaules čempionam kikboksā Aleksandram Stecurenko (Krievija) un savā īpašumā neieguva kāroto Eiropas čempiona jostu. Latvietis pārcieta pēdas operāciju un pēc gada pauzes tikai pērn atgriezās profesionālā sporta apritē.

Pirmajā cīņā pēc pārciestās operācijas tukumnieks pēc punktiem uzveica lietuvieti Luku Abložēviču, taču gada nogalē viņš ar skaistu spērienu salto lēcienā nokautēja pasaules vicečempionu kikboksā Rodrigo Nzojibuku no Kongo. Šis „TM fighting team” sportista izpildītais nokauts tika atzīts par 2013. gada labāko nokautu Latvijā.

Arī deviņpadsmit gadus vecais Viļņas kluba „Patriot Gym” sportists Ķēstutis Kavaļauskas ir karatē meistars. Ja Ķēstuti salīdzina ar Mareku, protams, leitis vēl ir zaļš ne tikai kikboksā, bet arī karatē.

Neskatoties uz Kavaļauska salīdzinoši mazo pieredzi, viņa sasniegumi runā paši par sevi. Viņš četrreiz uzvarējis Lietuvas karatē čempionātā, bet divreiz triumfējis Lietuvas čempionātā kikboksā (amatieriem) junioru grupā, kas tomēr nav peļams rezultāts.

Kavaļauskas aizvadījis arī vairākas profesionālā kikboksa cīņas, taču starp viņa upuru vārdiem nav neviena plašākai publikai zināma sportista.

Disciplīna Svara kategorija Cīņu pāris
MMA -68 kg Žans Barsukovs (Maximal) vs. Mihails Zabajevs (LEWC)
MMA -66 kg Roberts Šenfelds (Team Kuldīga) vs. Ņikita Atikins (Rīga)
K-1 -80 kg Lauris Leitāns (JCK Saldus) vs. Maksims Veričs (Rīga)
K-1 -90 kg Vadims Juršis (Golden Glory) vs. Ainārs Žilinskis (JCK Saldus)
K-1 -90 kg Rihards Biģis (Sev Arch) vs. Pete Asgard (Jamaika)
K-1 -80 kg Mareks Lavrinovičs (TM fighting team) vs. Kestutis Kavaliauskas (Lietuva)
Pankrations -85 kg Kristaps Tiškus (Džudo Saldus) vs. Pāvels Baženovs (Sev Arch)
Pankrations -70 kg Edijs Upenieks (Džudo Saldus) vs. Rubens Astarjans (Sev Arch)
Bokss -75 kg Edgars Graubics (Fight Club 37) vs. TBA

Izmantotie resursi:Tukuma Brali«TM FIGHTING TEAM» - TM Fighting Grand PrixDzenes L. fizioterapeites prakse Ainažu 6, Rīga, LV-1024
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties