12.11.2014. 13:34
Latvijas bobsleja pilota Oskara Ķibermaņa pilotētā divnieku ekipāža trešdien Īglsas trasē (Austrija) izcīnīja ceturto vietu Eiropas kausa izcīņas pirmā posma sacensībās.

Ķibermanis ar stūmēju Vairi Leibomu pirmajā braucienā uzrādīja sesto labāko laiku, bet otrajā braucienā savu sniegumu uzlaboja, finišējot trešais. Summā Latvijas komanda izcīnīja ceturto vietu.

Uzvarētājam vācietim Frančesko Frīdriham Ķibermaņa ekipāža piekāpās par 0,80 sekundēm.

Otro vietu izcīnīja Beāts Hefti no Šveices, kas līderim zaudēja 0,53 sekundes, bet trešo vietu ieguva cita šveicieša Riko Petera vadītā ekipāža, kas Ķibermani apsteidza par nieka 0,04 sekundēm.

Tikmēr Uģis Žaļims ar Intaru Dambi ierindojās devītajā vietā. Viņi braucienos ieņēma 11. un 4. vietu, uzvarētājiem zaudējot 1,45 sekundes. Savukārt Matīss Miknis, kuram šīs bija debijas sacensībās, kopā ar Jāni Jansonu pirmajā braucienā sasniedza 24. rezultātu un otrajam braucienam nekvalificējās.

«Kopumā ir labi. Ķibermanim noteikti nedaudz pietrūka startā un to arī var saprast, pēc traumas viņš faktiski arī pirmo reizi tā kārtīgi uzstūma pēdējos mēnešos. Kā nekā Vācijas otras labākais pilots Arndts palika aiz viņa. Nav slikti, Oskaram un arī Uģim labāks bija otrais brauciens, to pierāda arī laiki – Ķibermanim trešais, Žaļimam – ceturtais rezultāts. Uģis pats teica, ka nedaudz kļūdījies pirmajā braucienā,» Latvijas Bobsleja un skeletona federācija (LBSF) mājas lapā citēts Eiropas kausa izlases treneris Olafs Kļaviņš. «Debitants Matīss Miknis arī nobrauca labi, viņam nav ieskaites punktu, bija jāstartē no beigām un līdz 20. vietai pietrūka vien 0,05 sekundes. Rīt jau Matīsam 25. starta pozīcija un tad vajadzētu mēģināt kvalificēties otrajam braucienam. Laiks ir silts, ekipāžu daudz un no beigām braukt nav viegli, tagad vien man auto termometrs rāda plus 15 grādus laukā.»

Kopumā piedalījās 40 komandas, bet otrajam braucienam kvalificējās pirmā brauciena ātrākās 20 ekipāžas.

Ceturtdien Īglsā tiks aizvadītas vēl vienas divnieku sacensības, bet posms noslēgsies svētdien ar četrinieku sacensībām.

Latvijas bobsleja pirmā ekipāža ar Oskaru Melbārdi priekšgalā šajās sacensībās nepiedalījās. Viņš ar partneriem sezonai gatavojas Vinterbergas trasē Vācijā.

Pasaules kausa izcīņa šosezon startēs decembra sākumā Leikplesidas trasē ASV. Paredzams, ka tajā Latviju pārstāvēs Melbārža un Ķibermaņa pilotētās komandas.Lakshmi Ltd, SIA Stabu 20, Rīga, LV-1011
Aglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties