10.12.2017. 13:37
Latvijas pilota Oskara Ķibermaņa četrinieks svētdien Vinterbergas trasē, Vācijā, izcīnīja dalītu piekto vietu Pasaules kausa sezonas ceturtā posma sacensībās, kamēr Oskara Melbārža ekipāža ieņēma 12.pozīciju.

Pirmajā braucienā Ķibermanis bija septītais, kamēr Melbārdis uzrādīja 12. rezultātu. Savukārt otrajā braucienā pamatīgā sniegputenī Ķibermanis uzrādīja piekto ātrāko laiku, bet Melbārdis bija desmitais.

Ķibermanis šajā posmā startēja kopā ar stūmējiem Matīsu Mikni, Jāni Jansonu un Raivi Zīrupu, kamēr Melbārža kamanas iestūma Jāni Strenga, Daumants Dreiškens un Helvijs Lūsis.

Šajās sacensībās visu goda pjedestālu aizņēma Vācijas sportisti, uzvaru izcīnot Johanesa Lohnera četriniekam. Otrās vietas ieguvējs Niko Valters viņam divu braucienu summā zaudēja 0,23 sekundes, bet vēl 0,10 sekundes lēnāks bija Frančesko Frīdrihs, kura vadītajam četriniekam trešā pozīcija.

Ceturto vietu ieņēma kanādietis Džastins Kripss, bet dalītā piektā vietā bija trīs ekipāžas - Ķibermaņa, kanādieša Kristofera Springa un austrieša Benjamina Maiera, kuras uzvarētājam zaudēja 0,63 sekundes. Tikmēr Melbārdis Lohneram zaudēja 0,98 sekundes.

Aiz šīs trijotnes astoto vietu ieņēma Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) diskvalificētais krievs Aleksandrs Kasjanovs.

Zīmīgi, ka Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF), balstoties uz SOK lēmumu anulēt 2014.gada Soču olimpisko spēļu rezultātus, Kasjanovam un vēl vairākiem Krievijas sportistiem, bija viņam piespriedusi pagaidu diskvalifikāciju, taču pagājušajā nedēļā IBSF ekspertu komisija diskvalifikāciju atcēla.

Pasaules kausa kopvērtējumā četriniekiem pēc ceturtā posma līderis ar 826 punktiem ir Lohners, otrais ar 787 punktiem ir Valters, bet trešo vietu ar 754 punktiem ieņem Kripss.

No Latvijas ekipāžām devītais ar 600 punktiem ir Melbārdis, bet uz desmito vietu ar 544 punktiem pakāpies Ķibermanis.

Sestdien sensacionālu uzvaru izcīnīja šveicietis Klemenss Brahers, kurš Pasaules kausā pirmoreiz piedalījās divnieku sacensībās, Ķibermaņa un Mikņa ekipāža izcīnīja astoto vietu, kamēr Melbārža un Strengas divnieks bija desmitajā pozīcijā, bet Uģis Žaļims ar Dāvi Spriņģi ieņēma 11.vietu.

Brahers četriniekos ieņēma 17.pozīciju.

Pasaules kausa sezonas pirmie trīs posmi norisinājās Ziemeļamerikā, četriniekos labākos rezultātus sasniedzot Melbārdim. Viņš Pārksitijā bija ceturtais un septītais, bet Vistlerā ieņēma 14.pozīciju. Savukārt Ķibermanis, kurš startēja ar traumu, Pārksitijā ieņēma 16. un 13.vietu, bet Vistlerā bija desmitais.

Phjončhanas olimpisko spēļu atlases noteikumi nosaka, ka divniekos un četriniekos ar trim ekipāžām Olimpiādē piedalīsies pa trim labākajām nācijām un Latvija divniekos cer uz Dienvidkoreju tikt pilnā sastāvā. Kvalifikācija olimpiskajām spēlēm noslēgsies janvāra vidū pēc veiktiem septiņiem Pasaules kausa posmiem.

Starpsezonā Latvijas izlase iegādājusies identiskus četriniekus ar kuriem iepriekšējā sezonā sacensībās startēja vācieši Frančesko Frīdrihs un Johaness Lohners, izcīnot pirmo un trešo vietu pasaules čempionātā, kā arī prototipu divniekam ar kuru pērn Frīdrihs pavasarī kļuva par pasaules čempionu.

Pagājušajā sezonā Latvija izlaida pirmos divus Pasaules kausa posmus, tāpēc kopvērtējumā par augstām vietām necīnījās. Sezonas noslēgumā divniekos astoto vietu izcīnīja Ķibermanis, kamēr Žaļims bija 12.pozīcijā, bet Melbārdis, kurš izlaida vēl vienu etapu palika 16.vietā. Ķibermanis sezonas laikā trīs reizes kāpa uz goda pjedestāla, paveicot to arī olimpiskajā Phjončhanā, Melbārdis reizi bija otrais, bet Phjončhanā palika vien 12.vietā, savukārt Žaļims vienreiz guva piekto vietu, bet pārējos etapos bija devītais vai desmitais.

Tikmēr pasaules čempionātā Ķibermaņa ekipāža izcīnīja ceturto vietu.

Latvija uzskata, ka ir ļoti tuvu, lai jau 2018./19.gada sezonas sākumā Siguldas trasē notiktu Pasaules kausa posms bobslejā divniekiem un skeletonā.

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]