15.11.2014. 18:48
Īglsas trasē Austrijā sestdien Eiropas kausa izcīņas pirmajā posmā bobslejā četrinieku ekipāžām Oskara Ķibermaņa komanda ieguva trešo vietu, informēja Latvijas Bobsleja un skeletona federācija (LBSF).

25 ekipāžu konkurencē bronzu ieguva pilota Ķibermaņa četrinieks ar stūmējiem Helviju Lūsi, Raivi Zīrupu un Vairi Leibomu. Latvijas ekipāža no otrā vietas atpalika par 0,06 sekundēm.

Pirmo un otro vietu ieguva Vācijas bobslejisti. Posmā uzvarēja Frančesko Frīdriha četrinieks, bet otro ieguva Maksimilana Arndta komanda.

Uģis Žaļims ar stūmējiem Kristapu Kalniņu, Jāni Jansonu un Intaru Dambi ieņēma 7.vietu, savukārt Matīss Miknis ar Uldi Ronaldu Ķiploku, Dāvi Spriņģi un Rūdolfu Tonigu ierindojās 17.pozīcijā.

Latvijas izlases treneris Olafs Kļaviņš atzīst, ka rezultāts ir labs. "Ķibermaņa komandai abos startos trešais labākais ieskrējiens, pēc pirmā brauciena bija pat otrais laiks, bet nu starpība ar Ārndtu beigās arī minimāla, sešas simtdaļas.

Labi nobrauca, starpība ar ceturtajiem jau lielāka un kā nekā aiz Oskara tādi piloti kā Jans Vrba, Riko Peters, Simone Bertaco un tad septītais Uģis. Žaļimam līdz pirmajai pozīcijai 0,79 sekundes, kas arī nav nemaz tik daudz. Par Matīsu Mikni arī jāsaka viss tas labākais. Ķibermaņa kvartets brauca ar jaunākās paaudzes BTC bobu, Žaļims ar vācu Singer un Matīsam nedaudz vecāks BTC bobs," citēts Kļaviņš.

Svētdien Īglsā notiks otrā posma sacensības četriniekiem.