22.01.2017. 15:49

Šosezon KHL ieviesusi jaunu Zvaigžņu spēles formātu. Pēc NHL parauga Zvaigžņu spēle ir pārvērsta par divīziju izlašu miniturnīru, kurā četras komandas vispirms izspēlē pusfinālus, bet uzvarētājas pēc tam satiekas finālā.

Komandas spēlēja ar četriem laukuma hokejistiem, turklāt katras divīzijas komandā tika iekļauts arī viens MHL jaunais hokejists, kurš bija iepriekš visvairāk izcēlies Izaicinājuma kausā. Spēles ilgums bija divi puslaiki katrs pa desmit minūtēm.

Latvijas hokejisti šajā pasākumā nepiedalījās, tāpat nebija neviena no neveiksmīgu sezonu aizvadošā Rīgas "Dinamo", kas pārstāv Bobrova divīziju.

Bobrova divīzijas komanda, ko vadīja treneri Oļegs Znaroks un Sergejs Gimajevs, pusfinālā ar 2:6 atzina Tarasova divīzijas pārākumu. Pirmo puslaiku Tarasova divīzija uzvarēja ar 2:1, un ilgu laiku saglabājās vēl līdzvērtīgs rezultāts, taču mača beigās tika gūti četri vārti pusotrā minūtē. Ar četriem punktiem rezultatīvākais bija Mets Robinsons, kamēr ar "hat-trick" izcēlās Brendons Kozuns.

Otrā pusfinālā ritēja daudz līdzvērtīgāka cīņa, kaut gan jāatgādina, ka par "cīņu" vārda tiešā nozīmē to diez vai var nosaukt. Pirmo puslaiku ar 2:1 uzvarēja Černiševa divīzija, kas otrā puslaika sākumā arī panāca 4:2. Pēdējās sekundēs Kirils Koļcovs Harlamova divīzijai vienus vārtus atguva, taču atspēlēties neizdevās. Šajā spēlē divus vārtus guca Čeds Rejs.

Finālmačā 15. minūtē ar 2:1 vadībā izvirzījās Tarasova divīzija, atkal precīzi metot Kozunam, bet Černiševa divīzijas izlase paspēja atspēlēties un uzvarēt. Izšķirošie vārti Andreja Altibarmakjana kontā, kurš ir viens no uzaicinātajiem MHL pārstāvjiem un pārstāv Sanktpēterburgas komandu "SKA-Serebrjanye Lvi". Viņš KHL vēl nav debitējis, bet šosezon MHL 30 spēlēs guvis 44 punktus. Černiševa divīzijai līdz ar to uzvara 3:2 un pirmā vieta miniturnīrā.

Pusfināli:Harlamova div. - Černiševa div. 3:4Bobrovska div. - Tarasova div. 2:6Fināls:Černiševa div. - Tarasova div. 3:2

Izmantotie resursi:Хоккей – Континентальная Хоккейная Лига –...