22.01.2017. 16:13
Pateicoties Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) spēlētāja Andreja Altibarmakjana uzvaras vārtiem, svētdien Ufā notikušajā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Zvaigžņu spēlē uzvarēja Černiševa divīzijas komanda.

Finālā Černiševa divīzijas komandas hokejisti ar 3:2 (1:1) pieveica Tarasova divīzijas hokejistus.

Katrs mačs KHL Zvaigžņu spēlē ilga 20 minūtes, kas bija sadalītas pa diviem puslaikiem. Finālā Maksims Šalunovs no Černiševa divīzijas komandas atklāja rezultātu septītajā minūtē, tomēr līdz pārtraukumam Valērijs Ņičuskins panāca izlīdzinājumu.

Savukārt otrajā puslaikā Tarasova divīzija pārņēma vadību, jo 15.minūtē vārtus iemeta Brendons Kozuns, bet nepilnu pusotru minūti vēlāk Naidželss Douss izlīdzināja rezultātu. Pēdējais vārds šajā mačā piederēja Černiševa divīzijas komandai, kad četras minūtes līdz beigām uzvaru nodrošināja Altibarmakjans.

Pašlaik 18 gadus vecais Altibarmakjans šajā mačā izcēlās arī ar rezultatīvu piespēli, bet savā karjerā viņš nav aizvadījis nevienu KHL spēli. Iespēju piedalīties Zvaigžņu spēlē viņš ieguva pēc veiksmīga snieguma MHL Izaicinājuma kausā jeb Zvaigžņu spēlē.

Pirms tam pusfinālā Černiševa divīzija ar 4:3 (2:1) pieveica Harlamova divīziju, bet Tarasova divīzija ar 6:2 (2:1) uzvarēja Bobrova divīzijas hokejistus, kuru treneris bija Oļegs Znaroks.

Pirms tam sestdien meistarības konkursos Austrumu konference ar 5-2 pieveica Rietumus, triumfējot otro gadu pēc kārtas.

Šajā KHL Zvaigžņu spēlē neviens Latvijas hokejists nepiedalījās, kā arī nebija neviena pārstāvja no pašmāju kluba Rīgas «Dinamo».

Katrā divīzijas komandā bija pa 11 spēlētājiem - vienam vārtsargam un deviņiem laukuma spēlētājiem, piedevām katrā vienībā bija arī pa vienam hokejistam no MHL klubiem. Komandas KHL Zvaigžņu spēlē cīnījās, spēlējot pēc formāta «četri pret četri».

Četru hokejistus noteica MHL Izaicinājuma kausā jeb Zvaigžņu spēlē, bet latvietis Frenks Razgals, kurš piedalījās šajā mačā, nebija starp viņiem.

Zīmīgi, ka iepriekšējā sezonā līdzīgs formāts bija arī Nacionālās hokeja līgas (NHL) Visu zvaigžņu spēlei, taču tajā komandas spēlēja pēc formāta trīs pret trīs.

Iepriekšējā sezonā KHL Zvaigžņu spēlē Maskavā Rietumu konferences komanda ar 28:23 uzvarēja Austrumu konferences komandu, abām vienībām sasniedzot jaunu gūto vārtu rekordu šādos mačos.

Pirmā KHL Zvaigžņu spēle notika Maskavā, Sarkanajā laukumā, otrā tika aizvadīta Minskā, trešā notika Sanktpēterburgā, bet ceturtā - 2012.gadā - Rīgā, kur sacentās Sanda Ozoliņa un Sergeja Fjodorova komandas. Piektajā KHL sezonā Zvaigžņu spēli aizvadīja Čeļabinskā, sestā notika Slovākijas galvaspilsētā Bratislavā, bet septītā - Sočos, kamēr pērn janvārī KHL zvaigznes atkal pulcējās Maskavā.