26.12.2013. 14:03

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Kā izteicies KHL prezidents Aleksandrs Medvedevs, viņi vēlas, lai Čempionu līgas dalībnieku vidū būtu četri spēcīgākie KHL klubi, kā arī trīs labākās ārvalstu komandas, kas labas izredzes sacensties ar citām Eiropas vienībām dotu arī Rīgas «Dinamo».

«Pagaidām nez kādu iemeslu dēļ mums nedod tiesības pašiem izlemt, kas spēlēs Čempionu līgā no KHL,» līgas prezidentu citē aģentūra ITAR-TASS.

Medvedevs kārtējo reizi uzsvēra, ka bez KHL klubiem Čempionu līga būs «nedzīva». «Mēs varētu teikt, ka Čempionu līga ir konkurējošas sacensības ar KHL, tomēr nē. Domājam par globālo Eiropas perspektīvu un uzskatām, ka labs turnīrs palīdzētu attīstīties visam Eiropas hokejam. Ceru, ka janvārī mēs beidzot spēsim panākt vienošanos, jo bez KHL dalības Čempionu līga būs kā nedzīva.»

Kā ziņots, par Čempionu līgas dibināšanu Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF) paziņoja decembra pirmajā pusē. Par līgas dibinātājiem kļuva 26 klubi, savukārt pārējās dalībkomandas tikšot izraudzītas pēc sportiskiem principiem.

Čempionu līgas pirmā sezona sāksies 2014. gada augustā, bet noslēgsies 2015. gada februārī, kad tiks kronēta Eiropas spēcīgākā komanda.

Iepriekš Krievijas Hokeja federācijas prezidents Vladislavs Tretjaks bija izteicies, ka jaunajā turnīrā startēs 48 komandas, kas būtu sadalītas 12 apakšgrupās.

Klubi, kas dibinājuši Čempionu līgu:

Austrija - Zalcburgas «Red Bull», Vīnes «Capitals»;

Čehija - Liberecas «Bili Tygri», «Pardubice», Prāgas «Sparta», Ostravas «Vitkovice»;

Somija - Helsinku IFK (HIFK), Jiveskiles JYP, «Kaipa», Oulu «Karpat», Tamperes «Tappara», Turku TPS;

Vācija - Manheimas «Adler», Berlīnes «Eisbaren», Ingolštates ERC, Krēfeldes «Pinguine»;

Šveice - «SC Bern», «SC Fribourg», Cīrihes «ZSC Lions», «EV Zug»;

Zviedrija - Stokholmas «Djurgarden», Gēteborgas «Frolunda», Kārlštades «Farjestad», Jenčēpingas HV71, «Linkopings HC», «Lulea HF». Tatnaftas kausa cīņas mākslu Federācija Jaunciema gatve 322, Rīga, LV-1015
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties