21.05.2015. 11:11
Kontinentālās hokeja līgas (KHL) prezidents Dmitrijs Černišenko atklāj, ka tiek veiktas pārrunas par Ķīnas lielākās pilsētas kluba dalību šajā līgā. Ķīniešu klubs tehniski atbilst noteiktajām prasībām.

"Pastāv iespēja, ka KHL parādīsies aziātu klubs. Mēs veicam pārrunas ar Ķīnu. Potenciālais klubs tehniski atbilst mūsu prasībām. Runa ir par Šanhaju," norāda līgas prezidents Dmitrijs Černišenko. "Krievijai tagad pienācis laiks, kad ir īpašas attiecības ar Ķīnu, un tas jāizmanto. 2022. gadā Ķīnā varbūt notiks olimpiskās spēles, tur hokejs jāizveido gandrīz no nulles. Ķīnieši prot veikt izrāvienu uz priekšu, kad tas ir vajadzīgs, dažādos sporta veidos. Tas radīs intrigu Āzijas reģionā, var pieslēgties arī citas valstis, piemēram, 2018. gada olimpisko spēļu rīkotāja Dienvidkoreja, varbūt arī Japāna. Līdz ar to Āzijā notiktu hokeja renesanse. Ķīna jebkurā rezultātā attīstīs hokeju. Zinu, ka Starptautiskā hokeja federācija aktīvi strādā šajā virzienā. Olimpiskās spēles būs katalizators."

Kā jau ziņots, Starptautiskās hokeja federācijas prezidents Renē Fāzels aprīlī teica: "Āzija ir vieta ar lielu potenciālu hokeja attīstībai. KHL mači notiek arī Tālajos Austrumos. Kāpēc gan neiekļaut KHL arī kādu komandu no Ķīnas? Tur ir liels mārketinga potenciāls. Āzijā mīt gandrīz puse no planētas iedzīvotājiem."

Izmantotie resursi:www.rsport.ruwww.tass.ruVecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933
Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties