07.12.2013. 15:01
Plaši aprunātajā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas kluba Rīgas Dinamo pirmsspēles uzvedumā redzētā simbola izmantošanu nepieļaujamu padara vēstures fakti, uzskata līgas prezidents Aleksandrs Medvedevs.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Dinamo 17.novembra spēlē sveica līdzjutējus tobrīd gaidāmajos 18.novembra svētkos, pirms mača uz ledus uzvedot inscenējumu ar latviešu nacionālo simbolu izmantošanu. Uzveduma noslēgumā uz ledus dejotāji ar lieliem Latvijas karogiem centās izveidot ugunskrustu, taču tā atveide Krievijas medijos radīja lielu neizpratni. Izmantotais simbols daudzviet tika raksturots kā svastika, taču līgas vadība vēlāk veiktajā izmeklēšanā nekādus pārkāpumus nekonstatēja, uzsverot, ka uzvedumā redzētajam simbolam ar to nav saistības. Tomēr vēlāk līgas vadība veica papildu analīzi un konstatēja noteiktu regulu neievērošanu. KHL nolēma sodīt Rīgas klubu viena miljona rubļu (15 800 latu) apmērā.

"Mūsu sākotnējais lēmums tika papildināts," portālam Championat.com sprieduma maiņu komentēja Medvedevs. "Galu galā šajā jautājumā ir zināmas Eiropas regulas. Mēs, izanalizējot visus juridiskos aspektus, uzmanīgi paskatījāmies uz notikušo un, ņemot vērā vēstures faktus, atzinām to par nepieļaujamu."

"Rīgas klubs ir ne tikai finansiāli sodīts, bet arī brīdināts, ka līdzīgu atgadījumu rezultātā tiks izskatīts jautājums par komandas turpmāku dalību KHL," izcēla Medvedevs. "Klubs pret lēmumu attiecas ar sapratni, tāpēc šīs jautājums ir izsmelts."

"Es pats biju detalizētas izmeklēšanas iniciators. Lai arī kāds nebūtu simbolikas izcelsmes iemesls, ja tā asociējas ar nacismu, simbolikas lietošana ir jāaizliedz," piebilda līgas prezidents.

Kā ziņots, Rīgas kluba vadība izteikusies, ka sodu samaksās, tomēr no savas tautas zīmēm nevar un negrib atteikties, tāpēc nākotnē tās citu valstu pārstāvjiem būs jāskaidro rūpīgāk.

Ugunskrusts vairākām tautām vēsturiski apzīmē sauli, gaismu, saules ceļu un aizsardzību. Pa kreisi rotējošs ugunskrusts tiek plaši izmantots nacistiskajā propagandā, tāpēc bieži jebkurš ugunskrusts tiek kļūdaini uztverts kā nacismu slavējošs simbols.Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties