26.12.2017. 20:25

Latvijas basketbola izlases centra uzbrucējs Mārtiņš Meiers šovakar aizvadīja pirmo spēli Krasnojarskas ''Enisey'' vienībā VTB Vienotajā līgā. Kopumā pirmo spēli jaunajā komandā Meiers aizvadīja trešdien, 20. decembrī, kad guva 17 punktus un četras atlēkušās bumbas FIBA Čempionu līgas spēlē pret Mursijas UCAM no Spānijas (Spānijas vienība uzvarēja ar 82:77).

Abas komandas VTB Vienotajā līgā aizvadīja desmito savstarpējo spēli, un ''Khimki'' komanda šovakar bija favorītu statusā ne tikai dēļ veiksmīgās bilances iepriekšējās savstarpējās spēlēs (8:1), bet arī vietas turnīra tabulā (''Khimki'' - 5. vietā, ''Enisey'' - 9. vietā) un kopumā demonstrētā snieguma šosezon. Turklāt ''Khimki'' rindās ir arī pārliecinošs VTB līgas rezultatīvākais spēlētājs - Aleksejs Šveds (24,5 punkti vidēji spēlē). Tikmēr Krasnojarskas kluba rezultatīvākais spēlētājs šajā sezonā ir 31 gadu vecais ASV leģionārs Entonijs Hiliards (14,3 punkti vidēji spēlē), kurš iepriekšējā VTB līgas spēlē pret Permas ''Parma'' komandu izcēlās ar 29 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām.

Lai gan Meiers mačā pret Mursijas vienību bija komandas rezultatīvākais spēlētājs, sākuma sastāvā viņš netika iekļauts arī šovakar. Spēle 1970. gadā uzceltajā ''Khimki'' Basketbola centrā (4000 skatītāju sēdvietas) iesākās ļoti ātrā tempā, kas noveda pie vietējās komandas daudzajām kļūdām uzbrukumā - pirmajās piecās minūtēs ''Khimki'' tā arī nespēja atklāt rezultātu (0/5 metienos no laukuma), turklāt pieļāva četras kļūdas. Tiesa gan, pirmās ceturtdaļas turpinājumā Eirolīgas komandai izdevās iegūt pārliecinošu pārsvaru, izceļoties ar vairākām skaistām epizodēm, un uzvarēt pirmajā ceturksnī ar 20:11. Meiers pirmajās desmit minūtēs guva četrus punktus.

Arī otrajā ceturtdaļā ievērojams pārsvars saglabājās vietējai komandai, kas spēles otrajā desmitminūtē pretinieku grozā sameta 26 punktus un pirmo puslaiku pabeidza ar 19 punktu pārsvaru - 46:27. Mārtiņš otrajā ceturksnī punktus gūt nespēja. Tikmēr otrā puslaika sākumā tieši Jūrmalā dzimušais Meiers bija tas, kurš pirmais guva punktus, izceļoties ar skaistu ''slam-dunk'' jeb bumbas triecienu grozā no augšas. Nākamie seši punkti Mārtiņam nāca no soda metienu līnijas, taču viņa pārstāvētajai Krasnojarskas komandai līdz spēles beigām tā arī neizdevās pietuvoties pretiniekiem, piekāpjoties ar 62:92.

Mārtiņš Meiers uz laukuma pavadīja 18:06 minūtes, kuru laikā izcēlās ar 12 punktiem, trīs atļēkušajām bumbām un diviem bloķētiem metieniem, kļūstot par komandas rezultatīvāko spēlētāju mačā. Savukārt ''Khimki'' komandas labā 19 punktus guva Aleksejs Šveds.

Maskavas apgabala ''Khimki'' - Krasnojarskas ''Enisey'' 92:62 (20:11, 26:16, 26:21, 20:14)

Khimki: Šveds 19, Hanijkats 18, Andersons 13, Moņa 10, Tomass 9, Gils 8, Markovičs 5, Sokolovs 4, Vjaļcevs 3, Dženkinss 2, Zaicevs 1, JakušinsEnisey: Meiers 12, Daudels 10, Hiliards 8, Braimo 6, Ļjutičs 6, Zaharovs 6, Gudumaks 4, Zavorujevs 3, Mitusovs 3, Kaņigins 2, Goldirevs 2, Pavlovs