05.01.2017. 16:00

Septembrī uz ranga 1. vietu pacēlusies un gadu miju reitinga virsotnē sagaidījusi Kerbere otro reizi pēc kārtas nespēja uzvarēt citu aizsardzības spēlētāju Eļinu Svitoļinu. Kerbere Ukrainas pirmajai raketei oktobrī ar 3:6, 5:7 zaudēja Pekinā, tolaik spēlējot uz pamatīga noguruma fona.

Šoreiz, kad ir vēl tikai pats sezonas sākums, par tādām problēmām sūdzēties nevar, un Vācijas gada sportiste, nespējot pēdējā setā noturēt breika pārsvaru, maču zaudēja ar rezultātu 4:6, 6:3, 3:6. Pagājušā gada Brisbenas turnīra finālistei Kerberei 48 nepiespiestās kļūdas (Svitoļinai tikai 29), ieskaitot piecas servi, kas viņai šajā turnīrā nebija apmierinošā līmenī.

Svitoļina savstarpējos mačos pietuvojās līdz 4-5 un Kerberi Bribenā ir uzveikusi divas reizes. Abas ceturtdaļfinālu izspēlēja arī 2015. gadā, un arī toreiz Ukrainas tenisistei panākums trīs setos. Svitoļina tagad var lepoties ar 3-3 bilanci pret ranga līderēm. Bez jau pieminētajām divām uzvarām pār Kerberi viņas kontā ir arī viens panākums pret Serēnu Viljamsu, kuru izdevās uzvarēt Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, kur amerikānietei gan bija pleca savainojums.

Ja Kerberes zaudējumu Brisbenā Svitoļinai par sensāciju nevar nosaukt, tad Radvaņskas izgāšanās mačā pret Elisonu Riski droši pretendē uz tādu apzīmējumu. Aga Riskei pirmajās divās tikšanās reizēs atdeva tikai deviņus geimus un amerikānieti pērn šī turnīra finālā sakāva ar 6:3, 6:2, bet šodien ceturtdaļfinālā pārsteidzoši zaudēja ar 2:6, 6:3, 0:6. Riske nospēlēja agresīvāk un precīzāk, izrādot lielāku motivāciju uzvarēt. Radvaņska šonedēļ gandrīz zaudēja jau 1. kārtā, kad viņai izdevās atspēlēt trīs mačbumbas pret Jinjinu Duanu.