26.04.2015. 18:30
Par Štutgartes WTA "Premier" turnīra uzvarētāju svētdien kļuva Vācijas tenisiste Andželike Kerbere, kura finālā uzvarēja pēdējos četros geimos, tādā veidā izglābjoties no zaudējuma pret Karolīnu Vozņacki. Kerberei otrais tituls šomēnes, bet karjerā kopumā piektā uzvara WTA vienspēļu turnīros.

Andželike Kerbere pirms divām nedēļām uzvarēja zaļā māla seguma turnīrā Čārlstonā, toreiz finālā pret Medisonu Kīsu 3. setā atspēlējoties no 1:4. Ja tajā titula spēlē vācietei daudz palīdzēja pretiniece, tad šoreiz gandrīz viss bija jādara pašai.

"Porsche" atslēgas faktiski jau bija Karolīnas Vozņacki rokās, taču Dānijas vadošā tenisiste tās tomēr nepaņēma. Karolīnai pēdējā setā divreiz bija breika pārsvars, turklāt arī bija iespēja servēt par uzvaru mačā. Vozņacki no 5:3 zaudēja četrus geimus pēc kārtas!

Servējot par uzvaru mačā, Vozņacki bija problēmas ar pirmās serves trāpīšanu, bet izspēlēs labāka bija Kerbere. Endžija ar "dropšotu" ieguva breikbumbu, kuras izspēlē ar lielisku aizsardzību sagaidīja Vozņacki kļūdu. Savukārt nākamajā serves geimā pie rezultāta 5:5 Vozņacki pieļāva trīs "forehand" kļūdas, un par uzvaru mačā tagad varēja servēt Kerbere.

Vozņacki saspringtā pēdējā geimā ar izcilu spēli aizsardzībā atspēlēja trīs mačbumbas, bet ceturto novērst nespēja, jo Kerberei izdevās spēcīgs un precīzs sitiens stūrī. Karolīna aizsniedzās līdz bumbiņai, taču neko vairāk izdarīt nespēja. Kerbere guva 11. uzvaru pēc kārtas – piecas Čārlstonā, tikpat Štutgartē + viena Federācijas kausā.

Kerberei pret Vozņacki tagad ir 6-4 bilance. Abas uz māla sacentās tikai otro reizi, Kerbere uzvarēja arī pirmo maču, kas bija šajā pašā turnīrā pirms diviem gadiem (6:1, 6:2). Kerberei arvien negatīva bilance WTA finālos (5-9), toties uzvarēti pēdējie divi. Kerbere četrus no pieciem tituliem izcīnījusi telpās. Slēgtajos kortos viņa uzvarēja arī 2012. gadā Parīzē un Kopenhāgenā (toreiz finālā pārspēta Vozņacki), kā arī 2013. gadā Lincā.

Tikmēr Vozņacki otro reizi zaudēja Štutgartes finālā. Arī 2011. gadā viņa piekāpās Vācijas tenisistei, toreiz divos setos zaudējotJūlijai Gergesai. Karolīna šogad zaudējusi divus no trim fināliem. Janvārī Oklendas finālā viņa bija spiesta atzīt Venusas Viljamsas pārākumu, bet februārī uzvarēja Kualalumpurā, tur pārspējot Aleksandru Dulgeru.