18.03.2015. 08:43

Pirmajā trešdaļā nevienai no komandām gūt vārtus neizdevās, taču 31.minūtē viesus no Filadelfijas vadībā izvirzīja Maikls Refls, bet nepilnas četras minūtes vēlāk izlīdzinājumu panāca Aleksandrs Edlers.

Noslēdzošajā cīņas nogrieznī Canucks pamanījās gūt vēl trīs bezatbildes vārtus, divus no tiem iemetot Aleksandram Barousam, un nodrošināt gana pārliecinošu uzvaru.

Ķēniņš šajā duelī laukumā pavadīja desmit minūtes un 24 sekundes, kas bija mazākais spēles laiks starp visiem laukumā izgājušajiem Canucks hokejistiem. Latvietis metienus pa pretinieku vārtiem neveica, taču izpildīja trīs spēka paņēmienus un cīņu noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Ķēniņš janvāra beigās pirmoreiz karjerā tika izsaukts uz Canucks vienību no fārmkluba Jūtikas Comets, kas sacenšas Amerikas Hokeja līgā (AHL), bet vēlāk piedzīvoja debiju NHL, palīdzot Vankūveras vienībai ar 5:2 pārspēt latvieša Zemgus Girgensona pārstāvēto Bufalo Sabres komandu. Pirmajos trijos mačos viņš izcēlās ar diviem gūtiem vārtiem, bet kopā 20 maču laikā latvietis NHL guvis trīs vārtus un veicis astoņas rezultatīvas piespēles, izpelnoties pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Tikmēr pie uzvaras izdevies tikt bez savainotā Girgensona spēlējošajai Sabres komandai, kas izbraukumā ar 2:1 (0:1, 0:0, 0:1, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pieveica Bostonas Bruins hokejistus.

Par šīs cīņas pirmo zvaigzni tika nosaukts Sabres vārtsargs zviedrs Andešs Lindbēks, kurš tika galā ar 44 no 45 pretinieku metieniem, bet uzvaru viesiem pēcspēles metienos nodrošināja Tailera Enisa bullītis.

Sabres komandai izdevies pārtraukt septiņu zaudējumu sēriju.

Jau vēstīts, ka Girgensons iepriekš, bloķējot pretinieka metienu, saņēma triecienu ar ripu pa savas labās kājas potīti, tādējādi gūstot savainojumu, kura dēļ nav spēlējis kopš 24.februāra. Lai arī sākotnēji tika minēts, ka Girgensons nespēlēs vien aptuveni divas nedēļas, vēlāk Sabres galvenais treneris Teds Nolans vairs nebija drošs par šādu scenāriju.

Šosezon latvietis 61 mača laikā guvis 15 vārtus un veicis 15 rezultatīvas piespēles, kas viņam ļoti stabili dod trešo vietu Sabres rezultatīvāko spēlētāju sarakstā.

Nākamajā mačā Canucks ceturtdien savā laukumā spēkosies ar Kolumbusas Blue Jackets, bet Sabres piektdien uzņems Ņūdžersijas Devils.

Canucks vienība pašlaik ar 84 punktiem 69 spēlēs ieņem otro vietu Klusā okeāna divīzijas kopvērtējumā, kas dod sesto vietu Rietumu konferencē. Savukārt Bufalo komanda ar 47 punktiem stabili ir vājākā komanda Atlantijas divīzijā, kā arī ieņem noslēdzošo 16.vietu arī Austrumu konferencē. Arī visas līgas kopvērtējumā tā pašlaik ir pēdējā.