17.03.2015. 10:12
NHL komandas Vankūveras "Canucks" sagatavotajā video īpaši izcelts Latvijas uzbrucēja Ronalda Ķēniņš ceļš uz pasaules spēcīgāko līgu, kurā viņš sevi pierādījis pagaidām necerēti lieliski. Ķēniņš norādīja uz priekšrocībām, ko sniegusi agra pārcelšanās uz Šveici un iekļūšana izlasē, kā arī atzina, ka pats necerējis uz tik veiksmīgu NHL karjeras sākumu. Savukārt "Canucks" treneris Villijs Dežardēns, vērtējot uzbrucēju pārpilnību komandā, solīja, ka gatavs rezervē atstāt ne tikai nesenos jaunpienācējus, bet arī veterānus.

"Manai mātei Latvijā bija neliels veikals, un tam turpat blakus treniņus aizvadīja Latvijas izlase," par savu bērnību kluba piedāvātajā video materiālā stāsta Ronalds Ķēniņš. "Atceros, ka pēc skolas es vienmēr devos uz turieni, un izlasei biju kā ūdenspuika. Tā man bija lieliska pieredze un sāku vēlēties kļūt par hokejistu."

"Man bija ļoti svarīgi pārcelties no Latvijas uz Šveici, taču bija arī ļoti grūti atstāt ģimeni," turpināja Ķēniņš. "Es daudz ko iemācījos, tur bija lieliski treneri, un pēc junioriem radās iespēja pāriet profesionāļu līmenī. Man bija divi bijušie NHL treneri, kuri deva daudzus padomus, un tas ļāva man šobrīd man nonākt šeit (NHL)."

Ķēniņš Latvijas izlasē jau aizvadījis 59 spēles, kuru laikā guvis 13 punktus (2+11), un viņš novērtējis arī tās ietekmi uz viņa nonākšanu "Canucks" komandā: "Esmu izlasei ļoti pateicīgs, jo tā palīdzēja man nonākt tur, kur esmu. Tā ir lieliska iespēja, kad vari pārstāvēt savu valsti, un to es neaizmirsīšu. Kad es vēl biju bērns, vienmēr sapņoju par nokļūšanu NHL, bet kad man patiešām radās iespēja to izdarīt... nemaz negaidīju, ka man jau pašā sākumā izdosies sevi šādi pierādīt, ir lieliska sajūta, ka izdevās to izdarīt."

Ķēniņš NHL sevi pieteicis patiešām spilgti, jo kā ceturtās maiņas uzbrucējs Vankūverā 18 spēlēs guvis 11 punktus (3+8), turklāt ar cīņassparu iemantojis arī vietējo līdzjutēju cieņu. Vieta komandā gan nav iegūta absolūti droša, jo "Canucks" pamazām atgūst visus iepriekš savainotos spēlētājus.

Vakardienas treniņā nepiedalījās uzbrucējs Dereks Dorsets, kuram piešķirta atpūta, taču treneris Villijs Dežardēns apgalvoja, ka Dorsets būs gatavs rītdienas spēlei pret "Flyers". Ierindā atgriezies arī Alekss Barovs, kurš izlaida iepriekšējo spēli, kad Ķēniņš izcēlās ar rezultatīvu piespēli. Barovs, kurš šosezon 56 spēlēs guvis 25 punktus, izteicās, ka ir pilnībā gatavs iziet laukumā un atgriezīsies sastāvā, ko apliecināja arī Dežardēns. Treneris bija ļoti priecīgs par radušos iekšējo konkurenci komandā un uzsvēra, ka malā palikt var nākties ne tikai jaunajiem hokejistiem. Konkrētus uzvārdus, kuri izlaidīs nākamo spēli, Dežardēns atsaucās nosaukt.

"Mūsu situācija var nākt par labu arī veterāniem, kuri iegūs papildus iespējas paņemt brīvdienu, kas savukārt palīdz visai komandai nākamajā spēlē," sacīja Dežardēns. "Un tie nebūs tikai jaunie puiši, kuri paliks malā. To stadiju jau esam atstājuši aiz muguras. Veterāni pelna cieņu, taču nosēdināšana rezervē sniedz viņiem atpūtu un spēkus izšķirošajās spēlēs."

"Canucks" joprojām cīnās par vietu izslēgšanas spēlēs un, lai arī ieņem otro vietu Klusā okeāna divīzijā, vietējie mediji lēš, ka atlikušajās 14 spēlēs nepieciešamas vismaz septiņas uzvaras, lai par to varētu būt droši.

Izmantotie resursi:The Official Web Site - Vancouver CanucksCanucks Roster Roulette: ‘It won’t...



LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība Uliha 35/37, Liepāja, LV-3401
Aglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties