16.02.2015. 14:39
Viens no labākajiem Latvijas hokejistiem Vankūveras «Canucks» uzbrucējs Ronalds Ķēniņš ar savu piemēru cer motivēt jaunos pašmāju hokejistus, uzsvēra pats spēlētājs.

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Ķēniņš šo sezonu iesāka Amerikas Hokeja līgā (AHL), taču sezonas gaitā izpelnījās izsaukumu uz Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubu «Canucks». Vankūveras klubā pašlaik 23 gadus vecais uzbrucējs aizvadījis jau septiņas spēles, kuru laikā guvis trīs vārtus un veicis vienu rezultatīvu piespēli.

«Žurnālisti Latvijā mēģina mani dabūt rokā, taču man nav laika, un viņiem nav mana numura,» smejoties sarunā ar laikrakstu «The Vancouver Sun» atzina Ķēniņš. «Tas, ka spēlēju NHL, nāk par labu Latvijai. Ceru, ka ar savu spēli es motivēju jaunos spēlētājus.»

NHL līdzjutējiem Latvijas iedzīvotāju mīlestība pret hokeju un saviem spēlētājiem nav nekāds jaunums. Kā rakstīja laikraksts «The Vancouver Sun», lai arī Latvija iedzīvotāju skaita ziņā ir pielīdzināma Vankūveras pilsētai, janvārī liela daļa tautiešu palīdzēja iebalsot Bufalo «Sabres» spēlējošo latviešu uzbrucēju Zemgu Girgensonu NHL Visu zvaigžņu spēlē.

Iepriekšējo reizi kāds no Latvijas hokejistiem NHL Visu zvaigžņu spēlē bija piedalījies 2003.gadā, kad tas bija aizsargs Sandis Ozoliņš.

Arī Ķēniņa komandas biedrs dāņu uzbrucējs Janiks Hansens minēja, ka latvieša darba ētika un viņa māka iesaistīties fiziskā spēlē dod pienesumu komandai.

«Manās acīs viņa lielākā priekšrocība ir fiziskā spēle. Tas nav kaut kas tāds, ko sagaidi no augumā maza eiropieša. No tāda spēlētāja var sagaidīt izveicību, labas fiziskās dotības - tāda tipa spēli. Ķēniņam visas šīs īpašības piemīt - viņam ir labs metiens, taču es pamanīju to, cik agresīvi latvietis var spēlēt aizsardzībā un noslēgt blokus,» piebilda Hansens.

«Visi grib spēlēt NHL, un man šāda iespēja ir. Katru reizi, kad esmu laukumā, cenšos smagi strādāt, izdarīt vienkāršās lietas, agresīvi doties uz vārtiem,» sacīja Ķēniņš. «Šī ir vislabākā līga pasaulē. Ja zaudē ripu, vari ielaist vārtus. Ja pieļauj kļūdu, arī vari zaudēt vārtus. Tāpēc vienmēr ir jāspēlē pēc iespējas labāk, nevar ļaut sev atslābt.»

Ķēniņa pārstāvētā «Canucks» vienība ar 65 punktiem 55 spēlēs atrodas trešajā vietā Klusā okeāna divīzijas kopvērtējumā, kas dod septīto vietu Rietumu konferencē.



Bulduru Sporta klubs Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Šmigarevs Andrejs Šmigarevs AndrejsBrīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties