16.04.2015. 07:42
Nacionālās hokeja līgas izslēgšanas spēles ar zaudējumu uzsākusi Vankūveras "Canucks". Ronalds Ķēniņš aktīvi palīdzēja tai izvirzīties vadībā, taču "Flames" pēdējā minūtē iespieda Ķēniņa maiņu aizsardzības zonā un 30 sekundes pirms pamatlaika beigām izrāva uzvaru 2:1.

Ronaldam Ķēniņam šī bija pirmā NHL „play-off” spēle viņa karjerā, un tajā viņa komanda tikās pret regulārajā sezonā četrus punktus mazāk sakrājušo Kalgari „Flames”. Vietu Vankūveras vārtos joprojām ieņēma Edijs Laks, bet Raiens Millers, kurš pamazām atgūstas no ilgstošas traumas, vēl joprojām nebija gatavs ieņemt vietu vārtos.

Pirmajā periodā „Canucks” divreiz ieguva iespēju spēlēt vairākumā, taču abas reizes palika neizmantotas un rezultāts palika 0:0. Otrajā periodā daudz smagāka dzīve kļuva Lakam, kamēr „Canucks” pirmajās astoņās minūtēs spēja izdarīt tikai vienu metienu pa pretinieku vārtiem.

Mača scenārijs tomēr pavērsās „Canucks” virzienā, jo komandas ceturtā maiņa izvērsa ilgstošu uzbrukumu „Flames” vārtiem, kurā neērtu metienu izdarīja Bo Horvats. Vārtu priekšā pacīnījās Ķēniņš, piesaistot aizsarga uzmanību un palīdzot radīt rikošetu, kura rezultātā Jonass Hillers nenoreaģēja un ieraudzīja ripu savos vārtos. Ķēniņam rezultativitātes punkts gan netika ieskaitīts.

„Canucks” uzreiz pēc tam palika mazākumā, taču Laks glāba komandu pāris grūtās situācijās. Ķēniņam radās iespēja pretuzbrukumā, taču pietrūka ātruma, un viņa metiens tika bloķēts. Trešā perioda sākumā Horvatam pēc Hansena piespēles bija iespēja panākt 2:0, taču ripa paleca garām tukšajam vārtu stūrim. „Canucks” uzbruka daudz vairāk, bet „Flames” 48. minūtē prata panākt neizšķirtu, vārtus gūstot Deividam Džounsam.

Spēle kļuva uzmanīgāka un metieni pa vārtiem retāki un grūtāki, taču Ķēniņš septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām tika pie ripas, apslidoja vārtus un izdarīja metienu pagriezienā. Ripa gan līdz vārtiem nenokļuva, bet aiznākamajā maiņā Ķēniņš pieļāva kļūdu uz pretinieku zilās līnijas, kas gandrīz noveda pie pretuzbrukuma. Latvijas jaunais uzbrucējs gan uzreiz atgriezās aizsardzībā un palīdzēja novērst briesmas.

Ķēniņš bija laukumā arī pamatlaika pēdējās minūtes sākumā, kad „Flames” bija iespiedusi ceturto maiņu tās zonā un neļāva nomainīties. 30 sekundes pirms pamatlaika beigām „Canucks” neizturēja, un Krisa Rasela tāls metiens atrada ceļu caur spēlētāju drūzmu un ielidoja vārtos. 2:1 Kalgari labā, un atspēlēties vairs laika nepietika.

Ķēniņš laukumā pavadīja 13:01 minūtes, kuru laikā metienus pa vārtiem neizdarīja, taču pielietoja trīs spēka paņēmienus. Viņš bija laukumā pirmo un pēdējo vārtu guvuma brīdī, līdz ar to spēli pabeidza ar neitrālu lietderības koeficientu. Nākamā spēle pret "Flames", arī Vankūveras laukumā, paredzēta parīt.

”Canucks” – ”Flames” 1:2 (0:0, 1:0, 0:1)Vārti: 32:08 Horvats (Hansens, Edlers) 1:0 47:59 Džounss (Ferlands) 1:1 59:30 Rasels (Vaidmens, Benets) 1:2Metieni:30:30Soda minūtes: 2:6Vārtsargi: Edijs Laks – Jonass HillersTrīs zvaigznes: 1. Hillers (CGY) 2. Laks (VAN) 3. Rasels (CGY)