06.03.2013. 11:15

Ar rezultatīvu piespēli Šveices augstākās hokeja līgas (NLA) ceturtdaļfināla otrajā mačā otrdien izcēlās latviešu uzbrucējs Ronalds Ķēniņš, palīdzot pagājušā gada valsts spēcīgākajai komandai Cīrihes ZSC Lions izbraukumā ar rezultātu 5:3 (2:0, 1:3, 2:0) pārspēt Davos vienību.

Cīņas 15.minūtē Ķēniņš palīdzēja Lukam Kunti izvirzīt Cīrihes klubu vadībā ar 2:0. Latvietis metienus pa vārtiem neveica un maču noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Uzvaras vārtus ZSC Lions spēlētājs Marks Bastls guva vien 58.minūtē, bet pēc tam viesi pamanījās izcelties vēlreiz. Pēdējo divu gadu Šveices čempionvienību duelī rezultāts kļuva neizšķirts 1-1. Nākamais mačs tiks aizvadīts ceturtdien.

Šajā sezonā Ķēniņš piedalījās 45 NLA regulārā čempionāta spēlēs, izceļoties ar trim gūtiem vārtiem un 14 rezultatīvām piespēlēm.

Čempionāta noslēgumā pagājušās sezonas čempionvienība ZSC Lions ar 89 punktiem 50 spēlēs ierindojās ceturtajā vietā.

Jau ziņots, ka pagājušās sezonas čempionāta finālsērijā ZSC Lions ar 4-3 pārspēja Bern vienību. Aizvadītajās 47 spēlēs NLA regulārajā čempionātā Ķēniņš guva sešus vārtus, izdarīja 12 rezultatīvas piespēles, nopelnīja 48 soda minūtes un pozitīvu lietderības koeficientu +7, savukārt izslēgšanas turnīrā Ķēniņš izcēlās ar četrām rezultatīvām piespēlēm un pozitīvu lietderības koeficientu +2.

Ķēniņš ZSC Lions komandā debitēja tieši pagājušajā sezonā, kļūstot par vienības pamatsastāva spēlētāju.

Pēc sezonas Ķēniņš Latvijas izlases rindās startēja pasaules čempionātā, kur pirmajā mačā nedevās laukumā, bet līdz turnīra noslēgumam jau bija izcīnījis vietu pirmajā uzbrucēju trijniekā.