05.01.2016. 08:07
Nacionālajā hokeja līgā (NHL) šonakt Ronalda Ķēniņa pārstāvētā Vankūveras ''Canucks'' savās mājās cieta neveiksmi (2:3) pret savu tiešo konkurenti Klusā okeāna divīzijā Arizonas ''Coyotes''. Latviešu uzbrucējs laukumā pavadīja nepilnas 12 minūtes, taču ar rezultativitātes punktiem neizcēlās.

Par spīti tam, ka ''Canucks'' bija paziņojusi, ka Ronalds Ķēniņš mačā nepiedalīsies, tomēr latvietis spēli uzsāka, turklāt trešajā uzbrucēju virknējumā kopā ar Dereku Dorsetu un Džaredu Makkanu. Latviešu uzbrucējs laukumā pavadīja 11 minūtes un 22 sekundes, kuru laikā četras reizes meta pa pretinieku vārtiem un izdarīja četrus spēka paņēmienus. Jāpiebilst, ka šosezon latviešu uzbrucējs visās spēlēs kopā ņemot pa vārtiem bija metis vien divas reizes.

Pirmajā trešdaļā abas komandas demonstrēja līdzvērtīgu sniegumu, taču gūt vārtus ne vienai, ne otrai neizdevās. Pusotru minūti pirms trešdaļas beigām bīstami uzbruka ''Canucks'' trešā maiņa. Ātru pretuzbrukumu ievadīja Ķēniņš, atdodams piespēli Derekam Dorsetam, kurš veikdams reidu gar kreiso malu atspēlēja atpakaļ labā pozīcijā esošajam Ķēniņam, taču latvieša metienu tvēra Luī Dominke.

Otrās trešdaļa veiksmīgāk iesākās ''Coyotes'', kad sestajā minūtē rezultātu atklāja komandas kapteinis Šeins Douns. Pēc nepilnām desmit minūtēm neveiksmīgi pie saviem vārtiem nospēlēja ''Coyotes'' aizsargs Maikls Stouns, kurš centās ripu izmest ārā no aizsardzības zonas, taču raidīja to virsū Bo Horvatam, kurš reaģēja ātri un atguva līdzsvaru mačā. Mājinieki neizšķirtu rezultātu spēja noturēt vien 20 sekundes, jo nākamajā uzbrukumā rezultātu 2:1 panāca Arizona, kad veiksmīgi ripu tukšos vārtos raidīja Lorēns Dofins.

Otro spēles nogriezni ''Coyotes'' noslēdza uz pozitīvas nots, kas neliedza tikpat veiksmīgi iesākt arī trešo. Jau pirmajā minūtē savus otros vārtus mačā guva Šeins Douns, taču ilgi nebija jāgaida līdz Vankūvera vienus vārtus atguva. Pēc trīs minūtēm komandas rezultatīvākais spēlētājs Daniels Sedīns, pēc sava brāļa Henrika piespēles, rezultāta starpību samazināja līdz minimumam. Pēc brīža Arizonai izdevās gūt ceturtos vārtus mačā, taču tiesneši lēma tos neskaitīt aizmugures stāvokļa dēļ. Trešdaļas otrajā pusē laba metiena iespēja bija Ķēniņam, taču arī šoreiz viņa raidījumu ķēra Dominke. Turpinājumā rezultāts nemainījās un ''Coyotes'' varēja svinēt uzvaru ar 3:2.

Vārti: 26:55 Douns (Mērfijs, Ričardsons) 0:1, 33:41 Horvats 1:1, 34:00 Dofins (Rieders, Dominke) 1:2, 41:13 Douns (Rieders, Vermets) 1:3, 44:41 D.Sedīns (H.Sedīns, Tanevs) 2:3Metieni: 37:29Soda minūtes: 4:4Spēka paņēmieni: 13:10Vārtsargi: Jakobs Markstroms - Luī Dominke

Izmantotie resursi:NHL.com - The National Hockey League