26.08.2015. 16:06
Kenijas šķēpmetējs Jūliuss Jego Pekinā notiekošajā pasaules vieglatlētikas čempionātā trešdien ieguva zelta godalgu ar trešo visu laiku tālāko raidījumu. Jego izcilo rezultātu sasniedza trešajā mēģinājumā, kad bija 92,72 metrus tāls.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Šis bija tālākais raidījums pasaulē kopš 2001.gada, kad slavenais čehs Jans Železnijs meta 92,80 metrus. Tāpat Železnijam pieder 1996.gadā sasniegtais pasaules rekords ar jaunās konstrukcijas šķēpu - 98,48 metri.

Līdz ar to Jego sagādāja Kenijai vēsturē pirmo zelta godalgu pasaules čempionātos vai olimpiskajās spēlēs, kas gūtas ārpus skrejceļa.

Kopumā šajās sacensībās tika sasniegti ļoti augstvērtīgi rezultāti un pat sestās vietas ieguvējs meta virs 86 metriem.

Sudrabu ar 88,99 metriem ieguva Ēģiptes sportists Ihabs Abdelrahmans El-Sajeds, dodot savai valstij vēsturē pirmo godalgu pasaules vieglatlētikas čempionātā.

Savukārt trešais ar 87,64 metriem bija pieredzējušais soms Tero Pitkemeki. Viņš 2007.gadā kļuva par pasaules čempionu, bet 2013.gadā Maskavā ieguva arī bronzas godalgu, turklāt tāpat soms pasaules meistarsacīkstēs savā karjerā spējis tikt arī pie ceturtās un piektās vietas.

Tikmēr līdzšinējais čempions Vitezslavs Veselijs no Čehijas ar 83,13 metriem šoreiz palika vien astotajā vietā.

Kā zināms, 2007.gadā Latvijas šķēpmetējs Vadims Vasiļevskis sacensībās Vācijā bija 94,29 metrus tāls, tomēr veica pārkāpumu ieskrējienā un raidījums netika ieskaitīts.

Latviju šajā pasaules čempionātā šķēpmešanā pārstāvēja vienīgi Rolands Štrobinders, kurš pirmdien notikušajā kvalifikācijā ar 79,11 metriem sacensības noslēdza 19.vietā.

Pasaules čempionātā Pekinā Latviju pārstāvēs deviņi atlēti, nākamajam no viņiem uz starta dodoties ceturtdien, kad Aigai Grabustei plānota kvalifikācija tāllēkšanā.

Pasaules čempionāts Pekinā norisināsies līdz svētdienai.Balance Gym, sporta klubs Prūšu 46, Rīga, LV-1057
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties