25.08.2015. 16:35
Kenijas olimpiskais čempions Deivids Rudiša otrdien atguva pasaules čempiona titulu vieglatlētikā 800 metru skrējienā. Tāpat pie godalgām tika vēl vairāki citi Kenijas skrējēji.

Pasaules čempionāta finālā Rudiša finišēja pēc minūtes un 45,84 sekundēm, par 0,24 sekundēm apsteidzot poli Adamu Kžčotu. Trešo vietu 800 metros guva bosnietis Amels Tuka.

Rudiša uzvarēja 2011.gada pasaules čempionātā, savukārt 2012.gada Londonas olimpiskajās spēlēs viņš ne tikai guva zeltu, bet arī laboja pasaules rekordu. Tomēr 2013.gada vasarā sportists guva traumu, kas liedza piedalīties iepriekšējā pasaules čempionātā.

Iepriekšējās meistarsacīkstēs par čempionu kļuva etiopiešu sportists Mohameds Amans, kurš šoreiz pusfinālā saņēma diskvalifikāciju par konkurenta pagrūšanu.

Cits Kenijas skrējējs Nikolass Bets otrdien sasniedza sezonas labāko rezultātu pasaulē, triumfējot 400 metru barjeru distancē.

Bets finišēja pēc 47,79 sekundēm, pēc 400 metru ar barjerām veikšanas par 0,26 sekundēm apsteidzot krievu Denisu Kudrjavcevu, kurš sasniedza jaunu nacionālo rekordu, sagādājot savai valstij pirmo godalgu šī gada meistarsacīkstēs.

Tāpat nacionālo rekordu sasniedza arī trešo vietu izcīnījušais Bahamu salu sportists Džefrijs Gibsons - 48,17 sekundes. Šī Kenijai pasaules čempionātu vēsturē bija pirmā zelta medaļa skrejceļa distancē, kas īsāka par 800 metriem.

Tikmēr 1500 metru distancē sievietēm triumfēja titulētā Etiopijas vieglatlēte Genzebe Dibaba, kura pirms mēneša šajā distancē sasniedza jaunu pasaules rekordu.

Pasaules čempionātā Dibaba distanci veica četrās minūtēs un 8,09 sekundēs, par nepilnu sekundi apsteidzot kenijieti Faitu Čepnegiču Kipjegonu. Savukārt trešo vietu izcīnīja Etiopijā dzimusī Sifana Hasana.

Ārpus skrejceliņa jāatzīmē Kubas diska metējas Denijas Kavaljero negaidītais triumfs, gūstot pirmo nozīmīgo panākumu karjerā.

Labāko rezultātu Kavaljero sasniedza jau pirmajā mēģinājumā, kad disku raidīja 69,28 metrus tālu. Turpinājumā viņa šim rezultātam vairs nespēja pietuvoties.

Otro vietu pēdējā mēģinājumā ar 67,39 metriem izrāva titulētā horvātiete Sandra Perkoviča, kura ir Londonas olimpiskā čempione, iepriekšējā pasaules čempionāta uzvarētāja, kā arī četrkārtēja Eiropas čempione.

Tikmēr trešo vietu ar 65,53 metriem guva vāciete Nadīne Millere, kura arī labāko rezultātu sasniedza jau savā pirmajā metienā.

Vēl Lielbritānijas tāllēcējs Gregs Raterfords otrdien kļuva par pasaules čempionu tāllēkšanā, tādejādi pievienojot šo titulu Londonas olimpisko spēļu zelta medaļai. Šī Lielbritānijai ir jau trešā zelta godalga šajās pasaules meistarsacīkstēs.

Pašreizējais olimpiskais čempions labākajā mēģinājumā aizlēca 8,41 metru tālu, aiz sevis atstājot austrālieti Fabrisu Lapjēru, kurš spēja aizlēkt 8,24 metru tālumā.

Tikmēr bronzas godalgu izcīnīja mājinieku cerība ķīnietis Vans Dzjaņans - 8,18 metri.

Pasaules čempionāts ilgs līdz svētdienai. Latviju tajā pārstāvēs deviņi atlēti, bet nākamais no viņiem uz starta dosies vien ceturtdien, kad Aigai Grabustei plānota kvalifikācija tāllēkšanā.