25.10.2017. 09:03

Mazrezultatīva, taču spraiga spēle izvērtās Pitsburgā, kur vietējā ''Penguins'' komanda ar 2:1 papildlaikā apspēlēja Edmontonas ''Oilers''. Trešā perioda sākumā Īens Kouls ar precīzu plaukstas metienu vārtu devītniekā izvirzīja vadībā mājniekus, taču izlīdzinājumu nepilnas trīs minūtes līdz pamatlaika beigām rezultātu izlīdzināja Konors Makdeivids. Pagarinājums gan izvērtās pagalam īss, jo tā pirmajā minūtē pēc Malkina piespēles uzvaru Pitsburgai atnesa Fils Kesels.

Lielisku sniegumu turpina demonstrēt Austrumu konferences līdere Tampabejas ''Lightning'', kas ar 5:1 pārliecinoši uzveica Karolīnas ''Hurricanes''. Produktīvu maču aizvadīja arī ''Lightning'' līderi un visas līgas rezultatīvākie spēlētāji Stīvens Stemkoss un Ņikita Kučerovs, kuri spējuši gūt punktus visās desmit šās sezonas spēlēs. Stemkosam šoreiz divas rezultatīvas piespēles, savukārt Kučerovs guva komandas piektos vārtus.

Uzvaru izcīnīja arī Rietumu konferences līdervienība Losandželosas ''Kings'', ar 3:2 pēcspēles metienos uzveicot Otavas ''Senators''. Losandželosas komandai panākumu nodrošināja zviedru uzbrucējs Adrians Kempe, kuram šajā mačā vārti, rezultatīva piespēle, kā arī uzvaru nesošais soda metiens. Rezultāts tika atklāts jau spēles pirmajā minūtē, kad pēc Kempes piespēles precīzs bija Aleks Martiness, savukārt nedaudz vēlāk Dions Fanufs rezultātu izlīdzināja.

Trešajā trešdaļā Neits Tompsons izvirzīja vadībā ''Senators'', tomēr Kempe nepilnas divas minūtes līdz pamatlaika beigām panāca 2:2, aiz vārtiem pārtverot kļūdainu vārtsarga Maika Kondona piespēli un sodot pretiniekus par paviršību. Pēcspēles metienus sērijā ''Kings'' rindās pirmo bullīti realizēja Maiks Kamaleri, taču visi sekojošie ''Senators'' raidījumi bija neprecīzi. Tā nu līdz pat piektajai sērijai rezultāts bullīšos bija vien 1:0 ''Kings'' labā, taču tad precīzs bija Kempe, atnesot uzvaru Losandželosai.

Ar identisku rezultātu (3:2 pēcspēles metienos) noslēdzās mačs starp ''Flames'' un ''Predators'', uzvaru izcīnot Kalgarī komandai. Pirmajā periodā nedaudz vairāk kā minūtes laikā divus vārtus vairākumā guva Nešvila, kad pa reizei precīzi bija Romāns Jozi un Filips Forsbergs. Tomēr trešajā trešdaļā ''Flames'' atspēlējās, no sākuma precīzam esot Metjū Tkačakam, kurš izlauzās starp diviem pretiniekiem un meta tālajā stūrī, bet izlīdzinājumu panāca Maikls Ferlands. Pagarinājumā vārti netika gūti, kas noveda līdz pēcspēles metienu sērijai. Tajā ''Flames'' vadībā izvirzīja Šons Monehens, savukārt ''Predators'' rindās vēlreiz precīzs bija Forsbergs. Taču piektajā metienu sērijā Kalgarī uzvaru izvilka Tkačaks, metot virs Pekas Rinnes pleca.

Četru uzvaru sēriju iekrājusi līgas pārsteidzošā debitante Vegasas ''Golden Knights'', ar 4:2 apspēlējot Čikāgas ''Blackhawks''. Vegasas vārtus Marka Andrē Flerī un Malkolma Subena traumu dēļ sargāja zviedrs Oskars Dansks, atvairot 29 no 31 metiena. Rezultātu atklāja Čikāga, mazākumā izceļoties Džonam Haidenam, tomēr tad ''Golden Knights'' guva četrus vārtus pēc kārtas, nodrošinot sev uzvaru. Spēles izskaņā Patriks Keins gan vienus vārtus atguva, taču tas neliedza Vegasai nostiprināties Rietumu konferences otrajā vietā.

Sauso spēli Vankūveras ''Canucks'' vārtos aizvadīja zviedru vārtsargs Anderss Nīlsons, kurš atvairīja visus 29 Minesotas ''Wild'' hokejistu izdarītos metienus un palīdzēja savai komandai izcīnīt uzvaru ar 1:0. Vienīgos Vankūveras vārtus trešajā periodā guva Džeiks Virtanens, viduszonā pārtverdams ripu, bet pēc atkārtota metiena pārspēdams Devanu Dubniku.

Kolorādo ''Avalanche'' ar 5:3 uzveica Dalasas ''Stars'', uzvarētāju rindās pirmo ''hat trick'' karjerā sakrājot uzbrucējam Metam Nieto. Dalasu ar 1:0 vadībā izvirzīja Džeimijs Bens, tomēr Nieto ar diviem precīziem metieniem izvirzīja ''Avalanche'' vadībā. Kolorādo to vairs arī neatdeva, četras sekundes līdz pamatlaika beigām Nieto skaisti apspēlējot pretinieku aizsargu un raidot ripu jau tukšos vārtos. Trīs vārtus vienā spēlē guva arī Ņujorkas ''Islanders'' līderis Džons Tavaress, palīdzot savai komandai ar 5:3 uzvarēt līgas pastarīti Arizonas ''Coyotes''.