22.02.2014. 19:18
Soču olimpisko spēļu hokeja turnīrā vīriešiem aizvadīta spēle par trešo vietu, noskaidrojot bronzas medaļas ieguvējus. ASV izlasi turpināja vajāt problēmas ar vārtu gūšanu, pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 5:0 izcīnot Somijas valstsvienībai.

Somijas un ASV izlases līdz pat olimpiskā turnīra pusfinālam spēlēja ļoti pārliecinoši un rezultatīvi. Somu nepārvaramais šķērslis ceļā uz finālu bija Zviedrijas valstsvienība, kas spēja izcīnīt uzvaru ar 2:1. Tikmēr ASV hokejisti nespēja gūt vārtus pret sīvo konkurenti Kanādu, zaudējot ar 0:1. Pirms četriem gadiem abas šīs izlases tika pie godalgas, sudrabu izcīnot amerikāņiem, bet bronzu somiem.

Spēli par trešo vietu aktīvi sāka Somijas izlase, bet to piebremzēja Tēmu Selenne noraidījums ceturtajā minūtē. Iniciatīva lēnām pārgāja ASV izlases pusē, bet bīstamāk tāpat uzbruka Somijas hokejisti. Lieliska iespēja atklāt rezultātu 14. minūtē bija Patrikam Keinam, kurš izpildīja soda metienu, bet nespēja raidīt ripu vārtos. Perioda izskaņā biežāk ripa atradās Somijas aizsardzības zonā, bet somu aizsardzība neļāva ASV izlasei izkombinēties līdz labai metiena pozīcijai. Nedaudz vairāk kā minūti līdz beigu sirēnai viens pret Tūka Rasku izgāja Maks Pačiretī. Arī viņam neizdevās gūt vārtus, bet vismaz tika nopelnīts vairākums, kurš atlikušajā laikā netika izmantots.

Lieliski otrais periods iesākās Somijas valstsvienībai. Izturējuši skaitlisko mazākumu somi devās uzbrukumā. Tēmu Selanē pats uzņēmās iniciatīvu un ar nūjas neērto pusi raidīja ripu vārtos. Uzreiz pēc iemetiena amerikāņu pārsteidza jauns somu uzbrukums. Pārāk tālu no vārtiem bija izgājis Džonatans Kviks, kas viegli ripu vārtos ļāva raidīt Jusī Jokinenam - 2:0.

ASV hokejisti pēc šī trieciena atguvās ātri, izdarot nopietnu spiedienu. Divas minūtes Somijas izlase bija iespiesta savā zonā. Uz brīdi tiekot no tās ārā, ripu ātri pārtvēra Patriks Keins, kurš pēc Leo Komarova pārkāpuma varēja izdarīt otro soda metienu. Šoreiz Čikāgas "Blackhawks" hokejists trāpīja pa vārtu stabu, rezultātam paliekot nemainīgam. Amerikāņi saglabāja augstu spēles tempu, tiekot piebremzēti ar noraidījumu. Tā izskaņā ASV hokejisti atkal veica bīstamu pretuzbrukumu, bet ar momentu realizāciju vēl joprojām nesekmējās. Kad periods bija noslēdzies, varēja konstatēt, ka ASV izlase nebija guvusi vārtus jau 107 minūtes.

Trešā perioda pirmajās minūtēs komandas cīnījās par iniciatīvas iegūšanu. Somi vēlējās gūt vēl vienus vārtus un teju vai izšķirt mača likteni, kamēr ASV izlasei bija svarīgi samazināt rezultāta starpību. Pēc četrām laukumā pavadītām minūtēm Somija tika pie skaitliskā vairākuma. Divu minūšu laikā Kvikam bija jātiek galā ar vairākiem bīstamiem metieniem un darīja savu darbu godam līdz pēdējā sekundē viņu pārspēja Juso Hietanens - 3:0. Divas minūtes vēlāk Somija vēlreiz varēja spēlēt vairākumā, otros vārtus gūstot Tēmu Selenne un neatstājot pretiniekiem cerības uz izglābšanos.

ASV hokejisti neapstājās, turpinot spēlēt aktīvi un bieži vien uz noteikumu pārkāpuma robežas. Soģi amerikāņus nesaudzēja, uz noraidīto soliņa 13. minūtē sūtot Raienu Sateru. Somijas izlasei vajadzēja 41 sekundi, lai pēc lieliskas Jori Lehteras piespēles komandas piektos vārtus gūtu Olli Mēte. Pēdējās septiņas minūtes bija tikai formalitāte un tā tās tika arī aizvadītas. Skanot finālsvilpei triumfēt varēja Somijas hokejisti, kuri izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 5:0.

ASV - Somija 0:5 (0:0, 0:2, 0:3)Vārti: 21:27 Selenne (Granlunds, Korpikoski) 0:1, 21:38 J.Jokinens (Lehtera, Kontiola) 0:2, 46:10 Hietanens (Rūtu, Lepisto) 0:3, 49:06 Selenne (Granlunds, Korpikoski) 0:4, 53:09 Mēte (Lehtera, J.Jokinens) 0:5Soda minūtes:12:4Metieni: 27:29Vārtsargi: Džonatans Kviks - Tūka Rasks